Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 07 maja 2021 napisz DONOS@
BIP Moodle Okręgowa Komisja Egzaminacyjna Łomżyńskie Centrum Rozwoju Edukacji Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli Ośrodek Rozwoju Edukacji Biblioteka Pedagogiczna w Łomży Kuratorium Oświaty w Białymstoku UM Łomża Miejska Biblioteka Pupliczna

Sonda

Wszystkich głosów 5909

Czy potrzebne są w szkole dni kultury uczniowskiej.


Pożegnanie Absolwentów "Ekonomika"

28 kwietnia ostatni raz ze swoją klasą spotkało się 174 absolwentów Zespołu Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących nr 6 w Łomży i otrzymało świadectwo ukończenia VI Liceum Ogólnokształcącego lub Technikum Nr 6. Rozpoczął się nowy etap ich dorosłego życia.

Młodzież pożegnała przyjaciół, nauczycieli i wychowawców. Podziękowała Dyrekcji, Gronu Pedagogicznemu za trud wychowania, za to, że stali się dorośli i bogatsi w wiele umiejętności i wiedzę.Ostatni szkolny dzień, ostatnie spotkanie z przyjaciółmi, ostatnia uroczystość wspólnie przeżywana w murach szkoły, którą wszyscy współtworzyli i sprawili, że właśnie jest taka, a nie inna. Każdy z absolwentów zostawił tu kawałek siebie, swoje przyjaźnie i sympatie, marzenia i tęsknoty, radość sukcesów i gorycz porażek.

Dyrektor szkoły, Pan Paweł Drożyner wręczył nagrody książkowe uczniom, którzy uzyskali najwyższe noty oraz pamiątkowe tabliczki zasłużonym młodym sportowcom oraz listy gratulacyjne i upominki honorowym krwiodawcom. Rodzice aktywnie uczestniczący w życiu szkoły otrzymali listy gratulacyjne.

"Nie do wiary jak szybko płynie czas,

Wczoraj mali, dziś dorosły świat,

Wciąż pamiętam pierwszy szkolny dzień.

Tak wyrażnie. Widze to.

Moja szkoła jak majowy dzień Czasem słońce, czasem chwile złe

Pierwsza miłość, pierwsze smutku łzy Nigdy tego nie zapomnę.

Słowami piosenki "Ostatni raz z moją klasą" zespołu Manchester chciałbym gorąco powitać na dzisiejszej uroczystości zakończenia szkoły naszych Absolwentów, ich rodziców, Wysoką Radę Pedagogiczną oraz uczniów klas młodszych, którzy z uwagą będą przygladać się tak ważnej chwili w historii szkoły, w historii wszystkich tu zgromadzonych.

Drodzy Absolwenci,

wręczymy Wam dziś świadectwa ukończenia szkoły, świadectwa będące potwierdzeniem uzyskania przez Was średniego wykształcenia. Wiem to i wierzę, że jest to następny krok drogi, która stoi przed Wami, drogi trudnej ale jakże wspaniałej i ciekawej. Ta droga, to Wasza dalsza edukacja, to zdobycie frapujących nowych umiejętności i wartości, to satysfakcja, że pokonujecie własne słabości i osiągacie wymarzone cele, ciekawa dająca satysfakcję pracę, dyplom wyższej uczelni, szczęście i spełnienie osobiste. Zanim to nastąpi, przed Wami ustne i pisemne egzaminy maturalne.

Wierzymy, my nauczyciele i Wasi rodzice, że dacie sobie świetnie radę i osiągnięcie wyniki, które przyniosą Wam zadowolenie i radość, a nam satysfakcję z dobrze wykonanej pracy pedagogicznej. Jesteśmy przekonani, że potraficie odnależć swoje miejsce w dorosłym życiu, że będziecie ludźmi odpowiedzialnymi wobec innych, a także wobec siebie. [...]

Chciałbym gorąco i serdecznie podziękować Waszym Rodzicom za wspieranie szkoły w dziele edukacyjnym, szczególne słowa szacunku i podziękowania kieruję do całej Rady Pedagogicznej, wszystkich pracowników szkoły, a zwłaszcza do Waszych Wychowawców, Państwa: Barbary Jałbrzykowskiej, Izabeli Haponik, Anny Klimaszewsjiej, Magdaleny Salamońskiej, Elżbiety Szleszyńskiej,Haliny Grużewskiej, Michała Polkowskiego. Drodzy Państwo z wdzięcznością kieruję pod Państwa adres słowa najwyższego uznania i wierzę w to głęboko, że w sercach Waszych Wychowanków zajmiecie honorowe miejsce.

Życzę wszystkim absolwentom spełnienia marzeń, życzę wszelkiej pomyślności w Waszych działaniach, zdrowia, siły, optymizmu[...]

/Paweł Drożyner - Dyrektor Szkoły/

Dzisiejsze spotkanie dla tegorocznych absolwentów jest szczególnie uroczyste. To ostatnia okazja do podsumowania pracy w ciągu ostatnich lat nauki, okazja do refleksji i zadumy.

"My Absolwenci "Ekonomika", przeżywając dzisiejszą uroczystość mamy jeszcze w pamięci pierwszy dzień nauki w liceum i technikum. Wtedy towarzyszyły nam strach, zagubienie, Jako pierwszoklasiści myśleli, że te lata miną tak szybko. Nie wiedzieli, że ten budynek przy ulicy Kopernika będzie gościł w swoich murach tyle radości. niepewność, ale także ciekawość, chęć poznania nowych ludzi i miejsc w szkole. Dziś również odczuwamy mieszane uczucia. Z jednej strony żal spowodowany koniecznością opuszczenia murów naszej szkoły, z drugiej jednak radość na myśl o zbliżających się wakacjach. Na niejednej twarzy zagości dziś łza otarta chwilę później przez ciepły, majowy wiatr.

Jest to dzień niezwykły, który z pewnością na długo pozostanie w naszej pamięci, tak samo zresztą jak tysiące pięknych chwil przeżytych w liceum. smutków- ogólnie- ludzkich uczuć. Nie mieliśmy pojęcia o tym, jak to jest odchodzić ze szkoły, która była miejscem tak wielu porażek, pierwszych miłości, narażania się nauczycielom przez ucieczki czy nieodrobione prace domowe. To było coś, czym żyliśmy na co dzień. A teraz tak po prostu to zostawiamy. Każdy z nas idzie w swoją stronę, zaczyna inne życie.

Nie odejdziemy jednak, nie oglądając się za siebie. Właśnie dzisiaj przyszliśmy tu jeszcze raz, aby podziękować Wam, Drodzy Nauczyciele, za trud włożony w codzienną, niby zwykłą, a jednak szczególną pracę, za każde 45 minut poświęcone na realizowanie tematu, zrobienie klasówki czy chociażby obejrzenie filmu.

Dziękujemy za zrozumienie i nauczenie nas nie tylko tych skomplikowanych wzorów, dat i miejsc, ważnych wydarzeń, dzieł sztuki i ich autorów, ale przede wszystkim za wpojenie nam podstawowych zasad uczciwego postępowania i właściwego patrzenia na świat, zasad życia wśród innych ludzi, zasad niespisanych na papierze, ale przekazywanych z pokolenia na pokolenie.

„Nauka staje się niebezpieczna jedynie wtedy, gdy wyobraża sobie, że osiągnęła swój cel” (George Bernard Shaw).

Wiemy, że nasza nauka jeszcze nie osiągnęła swego celu, dlatego zamierzamy ją kontynuować i obiecujemy, że Wasza praca, Drodzy Nauczyciele, nie pójdzie na marne." /Przedstwicielka Absolwentów 2016 "Ekonomika"/

Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego w imieniu młodszych koleżanek i kolegów podziękowała Absolwentom za wspólne lata spędzone w murach naszej szkoły.  Program artystyczny przygotowała młodzież pod kierunkiem Pani Izabeli Haponik, zaś całą uroczystość uświetnił występ szkolnego zespołu muzycznego pod kierownictwem Pana wicedyrektora  Krzysztofa Domalewskiego.

Były jeszcze życzenia od Rodziców, Wychowawców, Samorządu Uczniowskiego oraz podziękowania i życzenia od samych Absolwentów. Były kwiaty, łzy, czułe pożegnania.

"Do zobaczenia w dorosłym życiu,

na innej drodze, na innym szlaku.

Z bagażem wspomnień na dnie,

w ukryciu wśród masy pytań w pełnym plecaku."

 

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Elżbieta Szleszyńska
cz, 28 kwietnia 2016 17:20
Data ostatniej edycji: pt, 29 kwietnia 2016 10:46:06

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę