Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 24 września 2023 napisz DONOS@
BIP Moodle Okręgowa Komisja Egzaminacyjna Łomżyńskie Centrum Rozwoju Edukacji Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli Ośrodek Rozwoju Edukacji Biblioteka Pedagogiczna w Łomży Kuratorium Oświaty w Białymstoku UM Łomża Miejska Biblioteka Pupliczna

Sonda

Wszystkich głosów 5911

Czy potrzebne są w szkole dni kultury uczniowskiej.


Zajęcia z pierwszej pomocy

14 kwietnia 2016 r. uczniowie klasy II TL realizujący projekt ,,BHP w zawodzie technik logistyk" wzięli udział w lekcji dotyczącej zasad udzielania pierwszej pomocy. Zajęcia prowadził p. Piotr Rogalski.

Prowadzący zajęcia przybliżył młodzieży wiele istotnych kwestii. Mówił m. in. o tym, jak zabezpieczyć miejsce wypadku, kiedy wezwać profesjonalną pomoc, jak postępować z poszkodowanym.

Lepsze zrozumienia postępowań umożliwił manekin ratowniczy oraz inne przedmioty, stosowane podczas udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Pod koniec zajęć każdy uczeń otrzymał ulotkę informującą o poszczególnych krokach, jakie należy podjąć udzielając pomocy wraz z numerami alarmowymi.

Pan Piotr Rogalski mówił także o wypadkach, z jakimi można się spotkać podczas pracy w magazynie i właściwym postępowaniu w takiej sytuacji. Spotkanie doskonale wpisało się w tematykę projektu edukacyjnego realizowanego w  klasie II TL i z pewnością pobłębiło wiedzę uczniów na temat udzielana pierwszej pomocy przedmedycznej.

Opracownie: Dominik, Konrad kl. II TL

 


 

Magdalena Karwowska
wt, 19 kwietnia 2016 08:09
Data ostatniej edycji: wt, 19 kwietnia 2016 08:25:51

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę