Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 08 marca 2021 napisz DONOS@

Moralny Niepokój... rozśmieszał do łez

Katarzyna Pakosińska, Robert Górski, Przemek Borkowski, Mikołaj Cieślak i Rafał Zbieć czyli Kabaret Moralnego Niepokoju przez dwie godziny sobotniego wieczoru rozśmieszał łomżan. Był tak dobry, że w trakcie występu nikt z sali nie wychodził... Skecze, piosenki, rekwizyty i tematy prezentowane przez kabareciarzy od Moralnego Niepokoju złożyły się w jeden, naprawdę śmieszny, program „La Granda Maniana”.

Na występy warszawskich kabareciarzy do Urzędu Wojewódzkiego przyszło ponad pół tysiąca osób. Tylko tyle może pomieścić największa w mieście sala z krzesełkami. Publiczność, choć za bilety słono płaciła, była zadowolona, co przede wszystkim było słychać... i widać także po łzach w trakcie występu.

Program KMN miał być bardziej śmieszny, błyskotliwy, wzruszający, elokwentny, zaskakujący, finezyjny, rewelacyjny, miły dla oka, ucha, a nawet nosa – i co zaskakujące takim był. „La Granda Maniana” to ostra, ale rozbawiająca do łez, satyra na współczesną Polskę rozkraczoną między komunistyczną przeszłością a kapitalistycznym jutrem. Kabareciarze wyśmiewają to co teraz „normale” parlamentarzystów, dla których immunitet jest ucieczką przed izbą wytrzeźwień i wyrokami sądowymi, w chamów i nierobów, którzy dzięki znajomościom dostali się na urzędy i stanowiska, a nawet w klientów supermarketów, którzy bezmyślnie dają się nabrać na promocje i obniżki i nabywają stosy zupełnie niepotrzebnych rzeczy.

Organizatorem przedstawienia był Regionalny Ośrodek Kultury

210305125821.png
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
Zobacz także
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę