Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 03 czerwca 2023 napisz DONOS@
BIP Moodle Okręgowa Komisja Egzaminacyjna Łomżyńskie Centrum Rozwoju Edukacji Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli Ośrodek Rozwoju Edukacji Biblioteka Pedagogiczna w Łomży Kuratorium Oświaty w Białymstoku UM Łomża Miejska Biblioteka Pupliczna

Sonda

Wszystkich głosów 5911

Czy potrzebne są w szkole dni kultury uczniowskiej.


Od tego wszystko się zaczęło ...

17 marca 2016 r. już po raz czwarty obchodziliśmy w naszej szkole święto poezji. Tegoroczne święto w całości poświęcone było 1050 rocznicy rozpoczętej przez Mieszka I chrystianizacji ziem polskich. Projekt nazwaliśmy „Chrzest Polski 966 r. Od tego wszystko się zaczęło…”

Spotkanie rozpoczęło się od przejmującej prezentacji multimedialnej poświęconej historii naszego kraju począwszy od 966 r. po dzień dzisiejszy.

Ksiądz dr Sławomir Bartnicki z Seminarium Duchownego w Łomży wygłosił referat nt. rozwoju chrześcijaństwa w Polsce, ze szczególnym uwzględnieniem Mazowsza którego częścią jest nasze miasto. Po krótkim i bardzo ciekawym referacie, zgromadzeni w sali gimnastycznej goście i młodzież szkolna usłyszała wiersze poetów polskich w wykonaniu służb mundurowych.

Swojego głosu użyczyli nam w tym roku przedstawiciele: Komendy Policji (młodszy aspirant Ewelina Szlesińska, sierżant sztabowy Natalia Sobocińska); Państwowej Straży Pożarnej (zastępca komendanta brygadier Grzegorz Wilczyński, kapitan Radosław Koszykowski);  Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego (ratownicy medyczni: Wojciech Pardo i Krzysztof Szuba);  Wojskowej Komendy Uzupełnień (podpułkownik Adam Krystowczyk);  Nadleśnictwa (nadleśniczy  Dariusz Godlewski, podleśnicza Katarzyna Barszcz); Urzędu Celnego (młodsza rachmistrz Beata Frąckiewicz, starszy rachmistrz Krzysztof Świerżawski) i Straży Miejskiej (strażnicy Bogdan Rutkowski i Tadeusz Dziekoński).

Nie można tu pominąć naszych szanownych gości którzy zaszczycili nas swoją obecnością i uczestniczą z nami w corocznych spotkaniach z poezją: wicestarosta łomżyński Lech Marek Szabłowski, starszy wizytator Kuratorium Oświaty w Białymstoku Delegatura w Łomży Jadwiga Pusz, dyrektor Biblioteki Miejskiej Krystyna Sobocińska i po raz pierwszy dyrektor Towarzystwa Naukowego im. Wagów Kamil Marek Leszczyński.

Wszyscy uczestnicy zgodnie przyznali, że takie spotkania bardzo nas jednoczą, a pierwsze łomżyńskie spotkanie poświęcone rocznicy Chrztu Polski było jak najbardziej trafnym wyborem czytających służb mundurowych stojących na straży naszej wolności, zdrowia i porządku.

Do zobaczenia w 2017 roku.

opracował mgr Andrzej Kubrak

 

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Elżbieta Szleszyńska
cz, 17 marca 2016 21:24
Data ostatniej edycji: pt, 18 marca 2016 14:52:32

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę