środa, 22 listopada 2017 napisz DONOS@
171027121458.gif

Z ministerstwa na kulturę i sztukę w Łomży

100 tysięcy w tym roku i 81 tysięcy w przyszłym roku otrzyma Diecezja Łomżyńska od Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego na modernizację wystawy stałej w Muzeum Diecezjalnym w Łomży. Pieniądze to dotacja jaką przyznało ministerstwo w naborze na projekty z działu „dziedzictwo kulturowe” - wspieranie działań muzealnych. W tym roku ministerialne wsparcie otrzymają także Filharmonia Kameralna im. Witolda Lutosławskiego, Teatr Lalki i Aktora oraz Fundacja Państwowej Szkoły Muzycznej w Łomży.

Muzeum Diecezjalne
Muzeum Diecezjalne

Filharmonia Kameralna im. Witolda Lutosławskiego w Łomży otrzyma cztery dotacje. Pierwsza z nich w wysokości 59 tys. zł przeznaczana jest na XII Międzynarodowy Festiwal Kameralistyki „Sacrum Et Musica”. Druga dotacja – 50 tys. zł – przeznaczone jest na nagranie płyty z utworami kompozytora Stanisława Moryto. Obie te dotacje są w ramach konkursu „wydarzenia artystyczne – muzyka”.
Filharmonia Kameralna im. Witolda Lutosławskiego w Łomży otrzymała także 31 tys. zł na cykl koncertów "Bliżej muzyki", oraz 60 tys. zł  na zakup i montaż nagłośnienia sali koncertowej. Ta druga dotacja jest w ramach konkursu na „rozwój infrastruktury kultury”. 
Na finansowe wsparcie ministerstwa zasłużył w tym roku także Teatr Lalki i Aktora w Łomży. Na organizację XXIX Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Walizka otrzymał 104 tys zł w ramach konkursu „wydarzenia artystyczne - teatr i taniec”. Kolejne 46 tys. zł teatr otrztymał w ramach konkursu "kultura dostępna" na projekt PASJA-ZBLIŻENIA 2016 w ramach którego spektakl ma być wystawiony w czterech miejscowościach: Nowogród, Zbójna, Myszyniec i Turośl.

Z łomżyńskich instytucji zabiegających o miniseriale wsparcie dotację w ramach konkursu „edukacja artystyczna” otrzymała także Fundacja Państwowej Szkoły Muzycznej w Łomży. 30 tys. złotych ma pomóc w organizacji XI Ogólnopolskich Warsztatów Muzycznych w Łomży.


 
Zobacz także
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0