Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 04 października 2023 napisz DONOS@

Zanim ruszy nabór do przedszkola

Za dwa tygodnie oficjalnie rozpoczną się postępowania rekrutacyjne do łomżyńskich przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach oraz klas pierwszych szkół podstawowych. Wcześniej – na 7 dni – przed rozpoczęciem rekrutacji rodzice dzieci już chodzących do przedszkoli mają złożyć deklarację o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego w tym przedszkolu. Jak podaje ratusz „przeprowadzenie tego procesu oraz opracowanie wzorów deklaracji leży w gestii dyrektorów przedszkoli”.

Nabór do publicznych przedszkoli w Łomży formalnie ruszy 15 marca. Będzie prowadzony na wolne miejsca, które pozostaną w placówkach po złożeniu przez rodziców dzieci uczęszczających do nich deklaracji o pozostawieniu dziecka na kolejny rok w tej placówce. Takie pozostawienie dzieci w przedszkolu gwarantuje prawo - ustawa o systemie oświaty.
Tego samego dnia ruszają nabory także do szkolnych zerówek i do klas pierwszych podstawówek. W przypadku przedszkoli i zerówkę w szkołach rodzice będą mieli czas do końca miesiąca na zapisanie tam dziecka, a w przypadku klas pierwszych szkół podstawowych do połowy kwietnia. 
Listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych maja być znane pod koniec kwietnia, ale w maju może być prowadzone jeszcze postępowanie uzupełniające – jeśli w placówkach będą jeszcze wolne miejsca.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę