sobota, 21 października 2017 napisz DONOS@

Zanim ruszy nabór do przedszkola

Za dwa tygodnie oficjalnie rozpoczną się postępowania rekrutacyjne do łomżyńskich przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach oraz klas pierwszych szkół podstawowych. Wcześniej – na 7 dni – przed rozpoczęciem rekrutacji rodzice dzieci już chodzących do przedszkoli mają złożyć deklarację o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego w tym przedszkolu. Jak podaje ratusz „przeprowadzenie tego procesu oraz opracowanie wzorów deklaracji leży w gestii dyrektorów przedszkoli”.

Nabór do publicznych przedszkoli w Łomży formalnie ruszy 15 marca. Będzie prowadzony na wolne miejsca, które pozostaną w placówkach po złożeniu przez rodziców dzieci uczęszczających do nich deklaracji o pozostawieniu dziecka na kolejny rok w tej placówce. Takie pozostawienie dzieci w przedszkolu gwarantuje prawo - ustawa o systemie oświaty.
Tego samego dnia ruszają nabory także do szkolnych zerówek i do klas pierwszych podstawówek. W przypadku przedszkoli i zerówkę w szkołach rodzice będą mieli czas do końca miesiąca na zapisanie tam dziecka, a w przypadku klas pierwszych szkół podstawowych do połowy kwietnia. 
Listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych maja być znane pod koniec kwietnia, ale w maju może być prowadzone jeszcze postępowanie uzupełniające – jeśli w placówkach będą jeszcze wolne miejsca.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0