czwartek, 19 października 2017 napisz DONOS@
BIP Moodle Okręgowa Komisja Egzaminacyjna Łomżyńskie Centrum Rozwoju Edukacji Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli Ośrodek Rozwoju Edukacji Biblioteka Pedagogiczna w Łomży Kuratorium Oświaty w Białymstoku UM Łomża Miejska Biblioteka Pupliczna

Sonda

Wszystkich głosów 5787

Czy potrzebne są w szkole dni kultury uczniowskiej.


Strażacy w Ekonomiku

W dniu 17 lutego 2016 roku uczniowie klasy II TL mieli okazję spotkać się ze strażakami, między innymi ze st. kpt. Adamem Kalinowskim, Kierownikiem Sekcji Kontrolno-Rozpoznawczej Miejskiej Straży Pożarnej w Łomży.

Zajęcia odbyły się w ramach realizowanego w tej klasie projektu edukacyjnego pt. "BHP w zawodzie technik logistyk". Młodzież wysłuchała interesującej prelekcji dotyczącej powstawania pożaru, rodzajów pożaru, zabezpieczeń przeciwpożarowych stosowanych w pomieszczeniach magazynowych, oznakowania dróg przeciwpożarowych oraz podręcznego sprzętu gaśniczego.

Uczniowie brali aktywny udział w zajęciach, chętnie zadając gościom pytania nawiązujące do sytuacji, z którymi spotkali się w życiu. Niewątpliwą atrakcją okazał się też pokaz sprzętu, w jaki wyposażony jest strażak przystępujący do akcji gaśniczej. Tym razem w tę rolę wcielił się jeden z uczniów, który założył strażacki ekwipunek.

W wyniku spotkania, uczniowie wzbogacili się o intersującą wiedzę z zakresu bezpieczeństwa, którą będą mogli wykorzystać w trakcie realizacji efektów wynikających z kwalifikacji zawodowych, przyszłej praktyki i pracy w zawodzie technik logistyk.

Zdjęcia i opracowanie: Kinga Wieczorek, Joanna Dąbrowska i Piotr Góralczyk z kl. II TL

Magdalena Karwowska
pon, 22 lutego 2016 13:09
Data ostatniej edycji: pon, 22 lutego 2016 13:26:00

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0