Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 10 maja 2021 napisz DONOS@

Cena mleka znowu spadła

118,45 zł to średnia cena jaką za hektolitr sprzedanego mleka otrzymywali w styczniu rolnicy z województwa podlaskiego. To o złotówkę mniej niż w grudniu, ale też o 6,65 zł więcej niż średnia cena w Polsce.

Jak wynika z wyliczeń GUS w porównaniu ze styczniem ub. roku odnotowano wzrost cen większości zbóż podstawowych, za wyjątkiem cen skupu pszenicy. Spadły ceny skupu żywca wieprzowego i drobiowego oraz mleka, a na targowiskach ceny prosiąt z przeznaczeniem do dalszego chowu.
W styczniu średnia cena skupu mleka w Polsce wyniosła  111,80 zł i była o 1 % niższa w stosunku do grudnia i o 8,5% niższa niż przed rokiem. Rolnicy z województwa podlaskiego za mleko otrzymywali najwyższą w kraju cenę – 118,45 wobec 119,42 przed miesiącem.

210510110729.png

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę