Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 06 maja 2021 napisz DONOS@
BIP Moodle Okręgowa Komisja Egzaminacyjna Łomżyńskie Centrum Rozwoju Edukacji Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli Ośrodek Rozwoju Edukacji Biblioteka Pedagogiczna w Łomży Kuratorium Oświaty w Białymstoku UM Łomża Miejska Biblioteka Pupliczna

Sonda

Wszystkich głosów 5909

Czy potrzebne są w szkole dni kultury uczniowskiej.


Dzień Miłości

„Zastanawiasz się czasem jak w niebanalny sposób wyznać miłość drugiej połowie? To proste! Weź do ręki długopis i przelej na papier swoje uczucia – każdy marzy, aby choć raz ktoś napisał dla niego wiersz o miłości! Jednak, co zrobić gdy mimo najlepszej inspiracji spod Twojej ręki nie wychodzą żadne słowa? Postaw na nieśmiertelne arcydzieła – wybierz jeden z najpiękniejszych w historii literatury wierszy o miłości i zadedykuj go wybranej osobie. Gwarantujemy, że na taki gest nikt nie pozostanie obojętny…”

Tymi słowami uczniowie nasze szkoły rozpoczęli akademię, na której zaprezentowali ranking 10 najpiękniejszy wierszy miłosnych, jakie wyszły spod pióra najznamienitszych poetów na przestrzeni wieków – od starożytności aż do czasów współczesnych. Recytatorzy zaprezentowali m.in. wiersze Francesco Petrarki, Wiliama Szekspira czy Adama Mickiewicza. Nie zabrakło także jednego z najważniejszych tekstów dla zakochanych – „Hymnu o miłości” św. Pawła Apostoła. Każdy z wierszy opatrzony został krótkim wstępem biograficznym, w którym uczniowie przedstawili okoliczności powstania utworu.

Akademię uświetniła obecność pary małżonków, Pani Magdy i Pana Tomasza, którzy opowiedzieli o swojej trwającej już ponad dwadzieścia lat miłości. Według nich podstawą udanego związku jest przede wszystkim głębokie uczucie i obecność Boga w życiu rodziny.

Uroczystość została opatrzona także pięknymi piosenkami o miłości. Dla Elizy J. W. Bethovena zagrała na pianinie Joanna Dąbrowska, Piotr Góralczyk zaśpiewał niezapomnianą piosenkę Andrzeja Zauchy „Siódmy rok”,  Dominika Żebrowska – „Chodź, przytul, przebacz” Andrzeja Piasecznego, a dziewczęta z klas pierwszych zaprezentowały utwór „Twoja miłość” Mieczysława Szcześniaka.

Opracowała: Izabela Haponik

 

Magdalena Karwowska
so, 20 lutego 2016 21:20
Data ostatniej edycji: so, 20 lutego 2016 21:59:33

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę