środa, 22 listopada 2017 napisz DONOS@
171027121458.gif

Niebezpieczna 61-ka

W ubiegłym roku tylko na odcinku w województwie podlaskim biegnącej przez Łomżę drogi krajowej nr 61 wydarzyło się 480 zdarzeń drogowych. W tej grupie było 36 wypadków w których 6 osób zginęło a 42 osoby zostały ranne. Policjanci alarmują, że w ciągu roku odnotowali tu wzrost zdarzeń drogowych aż o ponad 7%. Biorąc pod uwagę wysoki wskaźnik zdarzeń w ruchu drogowym na tej trasie policjanci od poniedziałku prowadzą na terenie trzech powiatów, przez które przebiega DK61 tj. łomżyńskiego, kolneńskiego i grajewskiego długoterminowe działania pod nazwą „Bezpieczna 61-ka”. Mają on na celu zdecydowane przeciwdziałanie niepożądanym zjawiskom na drodze oraz poprawę bezpieczeństwa poprzez ograniczenie liczby wypadków drogowych i ich skutków. Tylko pierwszego dnia nałożyli 27 mandatów na łączną kwotę 4650 zł z czego większość stanowiły mandaty za przekroczenie dozwolonej prędkości jazdy.

Jak podaje policja zachowania kierujących na 61 i popełniane przez nich drogowe grzechy na bieżąco śledzą wideorejestratory zainstalowane w radiowozach, ręczne i laserowe mierniki prędkości a przede wszystkimi oczy mundurowych. Funkcjonariusze sprawdzają przede wszystkim, czy kierowcy nie jadą zbyt szybko oraz czy są trzeźwi, czy osoby podróżujące samochodami mają zapięte pasy bezpieczeństwa, a dzieci przewożone są w fotelikach ochronnych oraz wymagane dokumenty i stan techniczny pojazdów. Szczególny nacisk w czasie działań funkcjonariusze kładą na kontrole kierujących pojazdami ciężarowymi.

Policja podaje, że działania te kontynuowane będą do końca lutego, w związku z czym kierujący mogą liczyć się ze zwiększoną liczbą patroli policyjnych na całym odcinku trasy krajowej 61.

Foto: fot. KWP Białystok
Foto: fot. KWP Białystok
Foto: fot. KWP Białystok
Foto: fot. KWP Białystok

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0