Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 10 maja 2021 napisz DONOS@

Niebezpieczna 61-ka

Główne zdjęcie
fot. KWP Białystok

W ubiegłym roku tylko na odcinku w województwie podlaskim biegnącej przez Łomżę drogi krajowej nr 61 wydarzyło się 480 zdarzeń drogowych. W tej grupie było 36 wypadków w których 6 osób zginęło a 42 osoby zostały ranne. Policjanci alarmują, że w ciągu roku odnotowali tu wzrost zdarzeń drogowych aż o ponad 7%. Biorąc pod uwagę wysoki wskaźnik zdarzeń w ruchu drogowym na tej trasie policjanci od poniedziałku prowadzą na terenie trzech powiatów, przez które przebiega DK61 tj. łomżyńskiego, kolneńskiego i grajewskiego długoterminowe działania pod nazwą „Bezpieczna 61-ka”. Mają on na celu zdecydowane przeciwdziałanie niepożądanym zjawiskom na drodze oraz poprawę bezpieczeństwa poprzez ograniczenie liczby wypadków drogowych i ich skutków. Tylko pierwszego dnia nałożyli 27 mandatów na łączną kwotę 4650 zł z czego większość stanowiły mandaty za przekroczenie dozwolonej prędkości jazdy.

Jak podaje policja zachowania kierujących na 61 i popełniane przez nich drogowe grzechy na bieżąco śledzą wideorejestratory zainstalowane w radiowozach, ręczne i laserowe mierniki prędkości a przede wszystkimi oczy mundurowych. Funkcjonariusze sprawdzają przede wszystkim, czy kierowcy nie jadą zbyt szybko oraz czy są trzeźwi, czy osoby podróżujące samochodami mają zapięte pasy bezpieczeństwa, a dzieci przewożone są w fotelikach ochronnych oraz wymagane dokumenty i stan techniczny pojazdów. Szczególny nacisk w czasie działań funkcjonariusze kładą na kontrole kierujących pojazdami ciężarowymi.

Policja podaje, że działania te kontynuowane będą do końca lutego, w związku z czym kierujący mogą liczyć się ze zwiększoną liczbą patroli policyjnych na całym odcinku trasy krajowej 61.

210407125521.jpg
Foto: fot. KWP Białystok
Foto: fot. KWP Białystok
Foto: fot. KWP Białystok
Foto: fot. KWP Białystok

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę