Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 09 maja 2021 napisz DONOS@

Recytatorzy nagrodzeni...

Rafał Wojtiulewicz z Rudomino na Litwie został laureatem konkursu literackiego pt.: „Miejsce na wiersz”. Konkurs po raz drugi zorganizował Oddział Łomżyński Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”, Klub Garnizonowy oraz Teatrzyk Żywego Słowa „Logos”. W recytatorskie szranki stanęło 27 osób z Polski i Litwy. Motywem przewodnim konkursu były słowa księdza - poety Jana Twardowskiego „...powołaniem poezji jest ocalać wartości najważniejsze i podeptane...”

Każdy z uczestników konkursu musiał zaprezentować dwa wiersze autorów znad Narwi i Niemna, znad Bugu i Wilii. „Miejsce na wiersz” przyjazne ściany i dach nad głową znalazło w Klubie Garnizonowym przy Al. Legionów w Łomży. To tu jury pod przewodnictwem poetki z Sokółki Leonardy Szubzdy wysłuchało i oceniło młodych recytatorów. Po wysłuchaniu ponad 50 wierszy członkowi jury uznali, że najładniej wypowiadał je Rafał Wojtiulewicz z Rudomino na Litwie i to on został zwycięzcą konkursu i otrzymał Nagrodę Prezydenta Łomży. Drugie miejsce egzekwo zajęli Elżbieta Szepietowska z Bursy nr 3 w Łomży i Marlena Dumalewska LO w Wysokim Mazowieckim. Trzecia miejsca także egzekwo przypadły Annie Niebrzydowskiej i Mariuszowi Bogdańskiemu.

Jury przyznało także nagrody specjalne:
Łomżyńskiego Centrum Medycznego
Agnieszka Rawdo Bujwidzie Litwa

Wójta Gminy Łomża
Anna Żarina Bujwidzie Litwa

Burmistrza Nowogrodu
Anna Kozłowska Ukojnie Litwa

Burmistrza Jedwabnego
Sylwia Szymioniak LO Wysokie Mazowieckie

Wójta Gminy Miastkowo
Agata Pozlewicz Mickuny Litwa

Wójta Gminy Śniadowo
Natalia Serafin Zespół Szkół Drzewnych Łomża

Stowarzyszenia Kultury i Oświaty
Kamil Szabłowski Teatrzyk „Logos”

Łomżyński poeta Henryk Gała tomami swojej poezji wyróżnił troje recytatorów: Łucję Szymioniak, Natalię Serafin i Annę Niebrzydowską

 
Zobacz także
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę