Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 08 maja 2021 napisz DONOS@
BIP Moodle Okręgowa Komisja Egzaminacyjna Łomżyńskie Centrum Rozwoju Edukacji Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli Ośrodek Rozwoju Edukacji Biblioteka Pedagogiczna w Łomży Kuratorium Oświaty w Białymstoku UM Łomża Miejska Biblioteka Pupliczna

Sonda

Wszystkich głosów 5909

Czy potrzebne są w szkole dni kultury uczniowskiej.


SREBRNA SZKOŁA 2016

Technikum nr 6 przy Zespole Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących nr 6 w Łomży znalazło się na 126 miejscu wśród techników w XVIII Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych Perspektywy 2016. Szkoła otrzymała tytuł „Srebrnej Szkoły 2016”. Nasze TECHNIKUM uplasowało się na pierwszej pozycji w Łomży i piątej w województwie podlaskim.

Ranking Techników 2016

29. Technikum Elektryczne w ZS Elektrycznych Białystok 
62. Technikum Handlowo-Ekonomiczne w ZSH-E Białystok 
96. Technikum Budowlano-Geodezyjne w ZSB-G Białystok 
99. Technikum nr 1 im. 2 Korpusu Polskiego w ACE Augustów 
126. Technikum nr 6 w ZSEiO nr 6 Łomża
128. Technikum w ZS nr 2 im. 9 Pułku Strzelców Konnych Grajewo 
139. Technikum nr 4 w ZS nr 4 Suwałki 
147. Technikum nr 5 w ZSMiO nr 5 Łomża

W podrankingu "Szkoły Olimpijskie" Uzyskaliśmy srebrną tarczę i zaszczytne 149 miejsce wśród wszystkich szkół ponadgimnazjalnych w kraju (ponad 3 700).

Decyzją Kapituły Rankingu ustalone zostały następujące kryteria i ich wagi procentowe w Rankingu Liceów 2016:

 • sukcesy w olimpiadach 30%
 • matura – przedmioty obowiązkowe 25%
 • matura – przedmioty dodatkowe 45%

Natomiast w przypadku Rankingu Techników 2016 obowiązują cztery kryteria. Są to:

 • sukcesy w olimpiadach 20%
 • matura – przedmioty obowiązkowe 25%
 • matura – przedmioty dodatkowe 25%
 • wyniki egzaminów zawodowych 30%

Oznacza to w praktyce, że czynnikiem dominującym w ocenie liceów jest matura (z łączną wagą 70%). Natomiast w przypadku techników o pozycji szkoły w dużym stopniu (30%) decydować też będą wyniki egzaminu zawodowego, co jest zgodne ze znaczeniem tego egzaminu dla uczniów i dla szkoły.

Nad ustaleniem kryteriów i właściwym przebiegiem prac nad rankingiem czuwała  Kapituła rankingu, pod przewodnictwem prof. Jana Łaszczyka, rektora Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie.

W skład Kapituły wchodzą przedstawiciele trzech ważnych środowisk edukacyjnych, m.in. przewodniczący komitetów głównych olimpiad przedmiotowych, dyrektorzy okręgowych komisji egzaminacyjnych oraz członkowie Komisji ds. Kształcenia Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich.

Rektor Łaszczyk przypomniał, że Kapituła brała pod uwagę sukcesy szkoły w olimpiadach przedmiotowych, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych i wyniki matury z przedmiotów dodatkowych. W przypadku techników uwzględniono też wyniki egzaminów zawodowych.

-"Jeśli popatrzycie na kryteria, to doskonale widać, że ten ranking gruntuje dokonania, osiągnięcia tych szkół i ich uczniów, na jakich szkołom wyższym najbardziej zależy, takich, którzy mają wewnętrzną motywację, potrzebę sukcesu i umiejętność osiągania tego sukcesu, takich, którzy potrafią wchodzić w relacje uczeń-mistrz. A to są cechy, które tworzą istotę  funkcjonowania szkoły wyższej – mówił  przewodniczący Kapituły, podkreślając rzetelność rankingu ze względu na przyjęte kryteria i gratulując wszystkim nauczycielom i uczniom zwycięskich szkół, które zostały wyróżnione spośród ponad 2 tys. liceów i 1700 techników.

– To wasze święto, bo to wasza praca i dążenie do wyników jest źródłem tych sukcesów. Ten dzień należy do Was!" (http://www.perspektywy.pl/)

 

Foto:
Foto:
Elżbieta Szleszyńska
cz, 14 stycznia 2016 21:44
Data ostatniej edycji: pt, 15 stycznia 2016 11:03:41

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
 1. Analityki ruchu na naszych serwisach
 2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
 3. Personalizowania reklam
 4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę