środka, 13 grudnia 2017 napisz DONOS@
BIP Moodle Okręgowa Komisja Egzaminacyjna Łomżyńskie Centrum Rozwoju Edukacji Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli Ośrodek Rozwoju Edukacji Biblioteka Pedagogiczna w Łomży Kuratorium Oświaty w Białymstoku UM Łomża Miejska Biblioteka Pupliczna

Sonda

Wszystkich głosów 5795

Czy potrzebne są w szkole dni kultury uczniowskiej.


„Czy po to wnosi się światło, by je postawić pod korcem lub pod łóżkiem? Czy nie po to, aby je postawić na świeczniku? Nie ma bowiem nic ukrytego, co by nie miało wyjść na jaw”. Mk 4, 21-2

Betlejemskie Światło Pokoju

W Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach, 13 grudnia harcerze i harcerki Związku Harcerstwa Polskiego otrzymali od słowackich skautów Betlejemskie Światło Pokoju. Tym pięknym gestem rozpoczęła się wędrówka Światła, która potrwa do 24 grudnia.

„Zauważ człowieka” to hasło przyświecające tegorocznej sztafecie Betlejemskiego Światła Pokoju. Już niedługo po raz dwudziesty piąty harcerze i harcerki będą strażnikami światła, które jest symbolem nadziei i pokoju między narodami.

W harcerskich środowiskach, kolejny już raz podjęta została wyjątkowa służba, towarzyszenia płomieniowi rozpalonemu od ognia w Grocie Narodzenia Jezusa Chrystusa w Betlejem. Harcerze w tych dniach dojrzale, radośnie i odpowiedzialnie dzielą się z bliźnimi blaskiem tego niezwykłego światła, jakie otrzymali. Przekazując Światło Pokoju, zapraszają, aby „wyjść z cienia” i odważnie „ukazywać dobro”.

Łomżyńscy harcerze z Nadnarwiańskiego Hufca ZHP im. Adama Chętnika na czele z Komendantem - phm Wiesławem Domańskim, przekazali Światło Pokoju do wszystkich szkól i instytucji. Dotatrli także do naszej szkoły. Światło to towarzyszyło szkolnym jasełkom i spotkaniom wigilijnym.

„Ja jestem światłością świata. Kto idzie za Mną, nie będzie chodził w ciemności, lecz będzie miał światło życia” (J 8, 12).

Potrzeba zatem naszej wytrwałej wiary, gotowości i radości, abyśmy otrzymywanym i podejmowanym dobrem chętnie dzielili się z innymi.

 

Elżbieta Szleszyńska
nie, 20 grudnia 2015 14:17
Data ostatniej edycji: nie, 27 grudnia 2015 14:27:13

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0