niedziela, 22 października 2017 napisz DONOS@
BIP Moodle Okręgowa Komisja Egzaminacyjna Łomżyńskie Centrum Rozwoju Edukacji Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli Ośrodek Rozwoju Edukacji Biblioteka Pedagogiczna w Łomży Kuratorium Oświaty w Białymstoku UM Łomża Miejska Biblioteka Pupliczna

Sonda

Wszystkich głosów 5787

Czy potrzebne są w szkole dni kultury uczniowskiej.


SZKOLNE JASEŁKA

Święta Bożego Narodzenia w naszej szkole od wielu lat są bardzo uroczyście obchodzone. W świąteczny nastrój zawsze wprowadza przepiękna dekoracja korytarzy i sal lekcyjnych. Młodzież pod kierunkiem nauczycieli i katechetów przygotowuje szkolne jasełka. Wszyscy dzielą się opłatkiem i składają sobie życzenia. W klasach organizowane są spotkania wigilijne.

Boże Narodzenie w Polsce, to tradycja i wielkie religijne przeżycie. Adwent i Roraty o świcie wprowadzają atmosferę oczekiwania na przyjście Pana w święta Bożego Narodzenia. Wieczorem wigilijnym żyje cała rodzina. Przygotowania potęgują stopień przeżycia. Nieodłącznym atrybutem świąt jest pięknie przystrojona choinka.

Przy polskim wigilijnym stole pozostawiano jedno miejsce puste, przeznaczone dla podróżnego, czy bezdomnego. Było to wyrazem polskiej gościnności. Ktokolwiek zajdzie w dom polski w wigilijny wieczór, zajmie to miejsce i będzie przyjęty jak brat.

Polska gościnność, oczekiwanie i narodzenie Jezusa w sercu każdego człowieka to temat przewodni spektaklu przygotowanego  przez grupę teatralną "Droga" pod kierunkiem Pani Ewy Przystepskiej i Wicedyrektora Pana Krzysztofa Domalewskiego.

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Elżbieta Szleszyńska
wt, 22 grudnia 2015 21:21
Data ostatniej edycji: cz, 24 grudnia 2015 21:38:49

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0