Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 02 października 2023 napisz DONOS@
BIP Moodle Okręgowa Komisja Egzaminacyjna Łomżyńskie Centrum Rozwoju Edukacji Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli Ośrodek Rozwoju Edukacji Biblioteka Pedagogiczna w Łomży Kuratorium Oświaty w Białymstoku UM Łomża Miejska Biblioteka Pupliczna

Sonda

Wszystkich głosów 5911

Czy potrzebne są w szkole dni kultury uczniowskiej.


Szlachetna Paczka w Ekonomiku

Szlachetna Paczka w Ekonomiku

W miniony weekend odbył się XV finał ogólnopolskiej akcji charytatywnej „Szlachetna Paczka”, zainicjowanej przez krakowskie stowarzyszenie „Wiosna” i jego twórcę, ks. Jacka Stryczka. Społeczność "Ekonomika" po raz drugi pomogła w przygotowaniu paczek, tym razem aż dla trzech rodzin z Łomży i okolic.

W tym roku udało nam się przygotować, zapakować i dostarczyć 58 kartonów wypełnionych po brzegi żywnością, chemią gospodarczą, odzieżą i innymi artykułami niezbędnymi do codziennego funkcjonowania wybranych Rodzin. Dodatkowo, nie zabrakło miejsca na wymarzone, specjalne upominki dla dzieciaków i ich rodziców.

Organizatorki akcji zebrały wokół siebie około 60 przyjaciół i znajomych, którzy swoim wsparciem umożliwili tak rozległą pomoc. Niezwykle użyteczne okazały się w tym przypadku media społecznościowe (wydarzenie na Facebooku i blog tematyczny). Część społeczności szkolnej "Ekonomika" również chętnie włączyła się w akcję, służąc wsparciem zarówno materialnym, duchowym, jak i technicznym na ‘ostatniej prostej’, czyli w trakcie pakowania i przenoszenia paczek z magazynu tymczasowego do użyczonego samochodu ciężarowego, który przetransportował je do magazynu głównego w Wyższej Szkole Agrobiznesu.

Młodzi ludzie po raz kolejny wykazali się niezwykłą empatią i dojrzałością pomagając innym w potrzebie. Szczególnie ujęły ich Rodziny samotnej matki z córką i ojca wychowującego dwójkę synów. Okazało się, że niewiele wysiłku potrzeba, aby móc spełnić marzenia tych, którzy na pewnym etapie swojego życia utracili wiarę w możliwość ich realizacji. Ofiarowanie siebie innym nie tylko uszlachetnia, ale również uzależnia – w tym roku zdecydowanie więcej ludzi włączyło się w akcję,  za co z całego serca im dziękujemy.

Jeśli chcecie poznać więcej szczegółów wydarzenia, zapraszamy na wspomnianego bloga.

 

Magdalena Karwowska i Katarzyna Zając-Malinowska

 

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Magdalena Karwowska
pon, 14 grudnia 2015 08:31
Data ostatniej edycji: pon, 14 grudnia 2015 09:24:44

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę