Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 15 maja 2021 napisz DONOS@
BIP Moodle Okręgowa Komisja Egzaminacyjna Łomżyńskie Centrum Rozwoju Edukacji Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli Ośrodek Rozwoju Edukacji Biblioteka Pedagogiczna w Łomży Kuratorium Oświaty w Białymstoku UM Łomża Miejska Biblioteka Pupliczna

Sonda

Wszystkich głosów 5909

Czy potrzebne są w szkole dni kultury uczniowskiej.


Edukacja szkolna przeciw wykluczeniu prawnemu

Dzięki życzliwości Prezes Sądu Rejonowego Pani Edyty Piorunek, uczniowie klas IVTA i ITA w dniach 23.11.2015r. i 4.12.2015r. mieli możliwość realizacji projektu „Edukacja szkolna przeciwko wykluczeniu prawnemu”.

Dorośli uczniowie klasy IVTA odbyli spotkanie w sądzie z sędzią Michałem Krzysztofem Gąsiewskim, który opowiedział młodzieży o funkcjonowaniu Sądu Rejonowego w Łomży. Młodzież obserwowała  też  przebieg  dwóch rozpraw.

Z uczniami ITA na terenie Sądu Rejonowego sędzia Pan Zenon Milewski przeprowadził zajęcia dotyczące praktycznych aspektów stosowania prawa szczególnie odniesieniu do osób nieletnich, objaśnił jak funkcjonuje sąd przeprowadził z młodzieżą symulację rozprawy sądowej.

Niewątpliwie realizacja projektu wpłynęła na  wzrost świadomości uczniów w zakresie odpowiedzialności prawnej i konsekwencji własnego postępowania, a możliwość przebywania w gmachu sądu i na sali rozpraw wzmocni wrażliwość młodzieży na aspekt przestrzegania prawa.

opr. Krzysztof Domalewski

Elżbieta Szleszyńska
wt, 08 grudnia 2015 19:46
Data ostatniej edycji: wt, 08 grudnia 2015 19:51:50

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę