sobota, 18 listopada 2017 napisz DONOS@
BIP Moodle Okręgowa Komisja Egzaminacyjna Łomżyńskie Centrum Rozwoju Edukacji Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli Ośrodek Rozwoju Edukacji Biblioteka Pedagogiczna w Łomży Kuratorium Oświaty w Białymstoku UM Łomża Miejska Biblioteka Pupliczna

Sonda

Wszystkich głosów 5792

Czy potrzebne są w szkole dni kultury uczniowskiej.


Edukacja szkolna przeciw wykluczeniu prawnemu

Dzięki życzliwości Prezes Sądu Rejonowego Pani Edyty Piorunek, uczniowie klas IVTA i ITA w dniach 23.11.2015r. i 4.12.2015r. mieli możliwość realizacji projektu „Edukacja szkolna przeciwko wykluczeniu prawnemu”.

Dorośli uczniowie klasy IVTA odbyli spotkanie w sądzie z sędzią Michałem Krzysztofem Gąsiewskim, który opowiedział młodzieży o funkcjonowaniu Sądu Rejonowego w Łomży. Młodzież obserwowała  też  przebieg  dwóch rozpraw.

Z uczniami ITA na terenie Sądu Rejonowego sędzia Pan Zenon Milewski przeprowadził zajęcia dotyczące praktycznych aspektów stosowania prawa szczególnie odniesieniu do osób nieletnich, objaśnił jak funkcjonuje sąd przeprowadził z młodzieżą symulację rozprawy sądowej.

Niewątpliwie realizacja projektu wpłynęła na  wzrost świadomości uczniów w zakresie odpowiedzialności prawnej i konsekwencji własnego postępowania, a możliwość przebywania w gmachu sądu i na sali rozpraw wzmocni wrażliwość młodzieży na aspekt przestrzegania prawa.

opr. Krzysztof Domalewski

Elżbieta Szleszyńska
wt, 08 grudnia 2015 19:46
Data ostatniej edycji: wt, 08 grudnia 2015 19:51:50

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0