Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 09 maja 2021 napisz DONOS@

Jurgiel będzie ministrem

Główne zdjęcie
Krzysztof Jurgiel

Krzysztof Jurgiel, szef Prawa i Sprawiedliwości w województwie podlaskim, obejmie resort rolnictwa w nowym rządzie. W poniedziałek na konferencji prasowej Jarosław Kaczyński, prezes PiS i Beata Szydło, przyszła premier, zaprezentowali skład rady ministrów. Dla Jurgiela będzie to powrót na fotel ministra rolnictwa. Funkcję tę sprawował w okresie od listopada 2005 do maja 2006 roku, za rządów premiera Kazimierza Marcinkiewicza.

Krzysztof Jurgiel urodził się 18 listopada 1953 roku we wsi Ogrodniki koło Białegostoku. Z wykształcenia jest magistrem inżynierem geodezji  - ukończył Politechnikę Warszawską. W 1980 roku był jednym z założycieli NSZZ „Solidarność” w OPGK Białystok. W 1990 roku był jednym z założycieli Porozumienia Centrum w Białymstoku, Członkiem Zarządu Wojewódzkiego, a także członkiem Zarządu Głównego i Naczelnej Rady Politycznej. W 2001 roku wstąpił do partii „Prawo i Sprawiedliwość” w której jest szefem struktur w województwie podlaskim i członkiem Komitetu Politycznego i Rady Politycznej.
Był posłem na Sejm w latach 1997-2003, (senatorem w latach 2003-2005), 2005-2007, 2007-2011, 2011-2015. W ostatnich wyborach parlamentarnych - 25 października 2015 roku - uzyskał poparcie ponad 44 tys. wyborców i z najlepszym wynikiem w województwie ponownie obejmie mandat poselski.
Jurgiel od maja 2006 roku pełni nieprzerwanie funkcję wiceprzewodniczącego Klubu Parlamentarnego Prawo i Sprawiedliwość w Sejmie Rzeczypospolitej Polskiej. W poprzedniej kadencji Sejmu pełnił też funkcję przewodniczącego Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę