piątek, 15 grudnia 2017 napisz DONOS@
BIP Moodle Okręgowa Komisja Egzaminacyjna Łomżyńskie Centrum Rozwoju Edukacji Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli Ośrodek Rozwoju Edukacji Biblioteka Pedagogiczna w Łomży Kuratorium Oświaty w Białymstoku UM Łomża Miejska Biblioteka Pupliczna

Sonda

Wszystkich głosów 5796

Czy potrzebne są w szkole dni kultury uczniowskiej.


Logistycy w Urzędzie Miasta

20 października uczniowie klasy IV TL odbyli interesującą wycieczkę do naszego ratusza. Głównym celem wyjścia było poznanie struktury organizacyjnej jednostki administracyjnej oraz zadań poszczególnych jej komórek .

Dzięki uprzejmości Pani Sekretarz Miasta Tamarze Małachowskiej, która w zakresie powierzonych spraw nadzoruje działalność wszystkich komórek organizacyjnych urzędu, młodzież zdobyła szereg informacji o pracy instytucji wynikających z Regulaminu Organizacyjnwgo Urzędu Miejskiego w Łomży.

Spotkanie miało miejsce w sali obrad Rady Miasta. Nie zabrakło ciekawostek, jak to o umieszczeniu w urzędzie detektora burzowego i stacji meteo, dzięki której znamy aktualne parametry pogody dla naszego miasta.

Kolejnym etapem było zwiedzanie urzędu, w tym Centrum Obsługi Przedsiębiorców, które wykonuje zadania na rzecz wsparcia rozwoju przedsiębiorczości oraz współpracy miasta z inwestorami zewnętrznymi. Tutaj ma również miejsce przyjmowanie, przekształcanie na formę dokumentu elektronicznego i przesyłanie do CEIDG wniosków o wpis do ewidencji podmiotów prowadzących działalnośc gospodarczą. Przy okazji dodać warto, że coraz częściej interesanci korzystają z usługi ePUAP, nazywanej elektronicznym urzednikiem co wiąże się również z posiadaniem podpisu eklektronicznego.

Uczniowie poznali także zadania realizowane przez Urząd Cywilny, Biuro Obsługi Urzędu w zakresie archiwizacji dokumentów oraz na zakończenie odbyli krótkie i sympatyczne spotkanie z Zastepcą Prezydenta Panem Andrzejem Garlickim.

Opracowanie: Katarzyna Szymańska

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Elżbieta Szleszyńska
śr, 04 listopada 2015 11:17
Data ostatniej edycji: cz, 05 listopada 2015 22:43:54

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0