Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 09 czerwca 2023 napisz DONOS@

Zmarł Ignacy Kondracki (+53), dyrektor ZS CKR w Marianowie

Główne zdjęcie
Ignacy Franciszek Kondracki (1962 - 2015); fot. Gabs Foto

Nie uczestniczył w rozpoczęciu roku szkolnego w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego, ponieważ zmagał się z bardzo ciężką chorobą. Niestety, ta pokonała go przedwcześnie... Dyrektor Ignacy Franciszek Kondracki (+ 53), którego całe życie zawodowe było związane ze szkołami rolniczymi w Marianowie, zmarł 1. listopada w szpitalu w Warszawie. Miał od ministra rolnictwa, organu prowadzącego ZS CKR, powołanie na kolejne pięć lat pracy na kierowniczym stanowisku...

- Dyrektor Ignacy Kondracki był człowiekiem niezwykle ciepłym i wyrozumiałym w relacjach z innymi ludźmi – wspomina wicedyrektor ZS CKR w Marianowie Ludwik Duchnowski. - Umiał rozwiązywać problemy: każdy mógł z nim szczerze porozmawiać i każdy mógł na nim polegać. Poświęcał szkole swój czas, pozostawił dużo pozytywnych zmian, dużo remontował. Na przykład, najpierw została urządzona pracownia informatyczna, jego oczko w głowie. Modernizował gmach etapami, nie na raz, po kolei każde piętro. Praktycznie w każdej pracowni pojawił się komputer z dostępem do Internetu. Dbał o internat, doczekała się też remontu sala gimnastyczna z zapleczem.

Ignacy Franciszek Kondracki urodził się 24. listopada 1962 r. w Łosicach. W 1987 r. ukończył wydział mechaniki maszyn i urządzeń rolniczych Politechniki Białostockiej. Będąc po studiach magistrem inżynierem, rozpoczął pracę jako nauczyciel mechanizacji w szkołach rolniczych w Marianowie. Po studiach podyplomowych w 1994 r. zaczął uczyć również informatyki. W 1996 r. został wicedyrektorem Zespołu Szkół CKR w Marianowie, natomiast dyrektorem ZS CKR w 2010 roku. Otrzymał w 2013 r. Medal Komisji Edukacji Narodowej. W roku 2014 został powołany do składu Rady Programowej przy Krajowym Centrum Edukacji Rolniczej jako organie opiniodawczym dyrektora KCER. W 2015 r. otrzymał powołanie na dyrektora Zespołu Szkół CKR w Marianowie na kolejne pięć lat. Kres planom osobistym i zawodowym położyła bezwzględna choroba...

Wystawienie ciała w Domu Pogrzebowym „Marczyk” przy ul. Przykoszarowej 22 w Łomży w środę, 4. listopada, od godz. 15. i czwartek, 5. listopada, od godz. 9. Wyprowadzenie o godz. 11.30, msza św. pogrzebowa o godz. 12. w kościele pw. Krzyża Św., po czym nastąpi pochowanie na nowym cmentarzu przy Przykoszarowej.


Mirosław R. Derewońko


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę