środka, 13 grudnia 2017 napisz DONOS@
BIP Moodle Okręgowa Komisja Egzaminacyjna Łomżyńskie Centrum Rozwoju Edukacji Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli Ośrodek Rozwoju Edukacji Biblioteka Pedagogiczna w Łomży Kuratorium Oświaty w Białymstoku UM Łomża Miejska Biblioteka Pupliczna

Sonda

Wszystkich głosów 5795

Czy potrzebne są w szkole dni kultury uczniowskiej.


Akademia Integracji

6 października 2015 r. mieliśmy przyjemność gościć w szkole sportowców z Klubu Sportowego Niepełnoprawnych z Warszawy (Stowarzyszenie Akademia Integracji), którzy opowiadali młodzieży o swoim życiu i pasji, jaką jest szermierka.

Pogadanka przeplatana była filmami pokazującymi możliwości niepełnosprawnych zawodników z różnych dyscyplin sportowych. Goście uświadomili uczniom, podając własny przykład, że niepełnosprawność to nie koniec świata - życie toczy się dalej, choć trochę inaczej.

Młodzież bardzo pozytywnie odebrała to spotkanie. Myślę, że pozostawi ono trwały ślad w ich pamięci. Uświadomi im, że w dzisiejszym, trochę „zwariowanym” świecie, w ułamku sekundy możemy diametralnie zmienić swoje życie oraz i to, że obok nas są tacy sami ludzie, choć mniej sprawni. Niepełnosprawność to bardziej stan ducha niż fizyczność – jak dowiedli nasi goście.

Opr. Krzysztof Domalewski

 

Więcej zdjęć na:

https://www.facebook.com/akademia.integracji/photos_stream?ref=page_internal

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Elżbieta Szleszyńska
cz, 29 października 2015 15:10
Data ostatniej edycji: cz, 29 października 2015 15:43:28

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0