Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 29 maja 2023 napisz DONOS@

„Kolejne pokolenie praktyków” z PWSIiP

Główne zdjęcie
Dr hab. prof. Robert Charmas, rektor PWSIiP

Ponad 100 tegorocznych absolwentów Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży odebrało dyplomy ukończenia uczelni podczas wczorajszej uroczystości. To przede wszystkim licencjaci, którzy w Łomży ukończyli studia pierwszego stopnia, ale są wśród nich także inżynierowie oraz magistrzy pielęgniarstwa. - Prognozy socjologiczne nie są optymistyczne. Nazywa się was prekariuszami, czyli ludźmi, który nie osiągną stabilizacji ekonomicznej, ale ja myślę, że to jest mylne, że Wy osiągniecie sukces – mówił dr hab. prof. PWSIiP Robert Charmas, rektor uczelni. - Nasi absolwenci to dobrzy i pracowici ludzie – podkreślał.

Świętująca w ubiegłym roku 10-lecie istnienia PWSIiP kształci studentów na kilkunastu kierunkach. Większość z nich to studia tzw. pierwszego stopnia, które kończą się zdobyciem tytułu licencjata lub inżyniera. Studia drugiego stopnia, czyli zakończone tytułem magistra jak na razie są tylko na pielęgniarstwie. Podczas wczorajszej uroczystości dyplomy odebrało ponad 100 z 410 osób, które obroniły się w tym roku. W tej grupie po raz pierwszy byli absolwenci kierunku dietetyka.
- Państwowa Wyższa Szkoła Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży wykształciła kolejne pokolenie praktyków. Dyplom ukończenie studiów to przepustka w dorosłość – mówiła prorektor dr Krystyna Leszczewska życząc absolwentom aby byli „ciekawi świata”.  
Podczas uroczystości nagrodzono także absolwentów, którzy uzyskali najwyższe wyniki w nauce, autorów wyróżnionych prac dyplomowych i tych, którzy najbardziej aktywnie uczestniczyli w życiu uczelni.
- Część naszych absolwentów już wcześniej odebrała dyplomy bo były potrzebne im do pracy. Z tej też przyczyny nie wszyscy absolwenci są obecni na tej uroczystości – wyjaśnia Jolanta Święszkowska, rzeczniczka prasowa łomżyńskiej uczelni.


Foto: Dr hab. prof. Robert Charmas, rektor PWSIiP
Foto: Od prawej: dr Dariusz Surowik, Mariusz Chrzanowski (prezydent Łomży) i Mariusz Giełgut
Foto:
Foto: Dr Krystyna Leszczewska, prorektor PWSIiP
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto: Justyna Korytkowska

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę