Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 09 maja 2021 napisz DONOS@
BIP Moodle Okręgowa Komisja Egzaminacyjna Łomżyńskie Centrum Rozwoju Edukacji Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli Ośrodek Rozwoju Edukacji Biblioteka Pedagogiczna w Łomży Kuratorium Oświaty w Białymstoku UM Łomża Miejska Biblioteka Pupliczna

Sonda

Wszystkich głosów 5909

Czy potrzebne są w szkole dni kultury uczniowskiej.


XV Międzynarodowy Marsz Żywej Pamięci Polskiego Sybiru

11 września 2015 r. uczniowie klasy III TA, wraz z wychowawczynią Magdaleną Karwowską, wzięli udział w XV Międzynarodowym Marszu Żywej Pamięci Polskiego Sybiru w Białymstoku.

Marsz ten przypomina i upamiętnia powojenne losy osób wywiezionych na Wschód, a jego motto to: „Koniec wojny, 1945-1989 nowe zniewolenie”, bowiem dla Sybiraków nawet powrót z zesłania do kraju oznaczał kolejne trudności i prześladowania.

Uczestnicy Marszu zebrali się tłumnie o godz. 10 pod Pomnikiem Katyńskim, skąd ulicami Białegostoku przeszli do kościoła pw. Ducha Świętego, by tam wziąć udział w uroczystej Mszy Świętej i wspólnie złożyć kwiaty przy Grobie Nieznanego Sybiraka.

W tej patriotyczno-religijnej uroczystości wzięło udział kilka tysięcy osób: reprezentanci szkół z całej Polski, organizacje zrzeszające Sybiraków i ich rodziny, politycy, duchowni, mieszkańcy Białegostoku oraz goście m.in. z Litwy, Łotwy, Białorusi i USA. Marsz uświetniła też swoją obecnością córka generała Władysława Andersa – Anna Maria.

opr. Magdalena Karwowska

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Elżbieta Szleszyńska
nie, 20 września 2015 20:21
Data ostatniej edycji: nie, 20 września 2015 21:15:56

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę