Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 29 września 2023 napisz DONOS@

Trzy głosy na tak dla Łomży w „Mam talent!”

Czarny teatr Maskarnia oczarował jurorów i widzów pierwszego odcinka 7. edycji programu „Mam talent!”. Uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących przy ul. Bernatowicza w Łomży wykonali premierową autorską miniaturę „Czarodziej”, zdobywając głosy całej trójki jurorów, 80% głosów na tak w głosowaniu z aplikacji „Mam talent!” i kwalifikując się do dalszego udziału w programie.

– Chcemy pokazać, że teatr szkolny nie jest skazany na bylejakość, że my nie jesteśmy teatrzykiem, grupą teatralną, tylko po prostu jesteśmy teatrem! – mówiła liderka zespołu Oliwia Gładysiak.  
– Bądźcie gwiazdami „Mam talent!” – jestem na tak! – podkreślał choreograf Agustin Egurrola, 
a jego entuzjastyczną ocenę występu Maskarni podzielały piosenkarka Agnieszka Chylińska i aktorka Małgorzata Foremniak.

Telewizyjny show „Mam talent!” stacji TVN nastawiony jest na wyszukiwanie talentów różnego rodzaju. Dlatego w premierowym odcinku nowej edycji programu, oprócz czarnego teatru uczniów 
Publicznego Gimnazjum nr 6 i I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki pod kierunkiem Magdaleny Szyszko, zaprezentowali się, między innymi: tancerze, beatboxer, 14-letnia wokalistka, 63-letni gimnastyk czy 24-latka w artystycznym pokazie tańca na rurce. 
Jednak to występ Maskarni zelektryzował jury i oszołomił publiczność, dzięki rozgrywającej się w ultrafioletowym świetle,opowiedzianej tylko za pomocą gestów i tańca historii o wyborze pomiędzy dobrem a złem, zilustrowanej muzyką autorstwa Anny Kaptór i Przemysława Starachowskiego. 
– Są takie występy na scenie „Mam talent!”, że chciałoby się, żeby trwały jeszcze, jeszcze i jeszcze – mówił Agustin Egurrola. – I do tego czuję, że w kolejnej odsłonie będzie jeszcze bardziej interesująco – z tego może jeszcze wyniknąć wiele dobra!
– Jestem pod wielkim wrażeniem pomysłu, zrealizowania tego! – wtórowała swemu koledze z jury Małgorzata Foremniak. – Również w takiej krótkiej opowieści może się tak dużo zdarzyć, bo ja na przykład, oglądając tę krótką historię o tych gwiazdkach i tej białej postaci, pomyślałam sobie, że to, co na początku wydaje się piękne, na końcu może się stać mordercze. Bardzo piękny występ!
– Po raz pierwszy w tego typu występie ja widziałam konkretną opowieść i to było konkretne show, przedstawienie, które mnie bardzo mocno wciągnęło – podsumowywała  przewodnicząca jury Agnieszka Chylińska. – To po prostu było interesujące, mądre, bardzo dobrze wykonane. Duża precyzja, no same ochy i achy!
Teraz młodych aktorów czekają intensywne próby przed kolejnym, emitowanym już na żywo odcinkiem, w którym zamierzają przedstawić drugą część historii „Czarodzieja”. Mają jednak aż kilka tygodni czasu na doszlifowanie tego występu i liczą, że nie tylko po raz kolejny zdobędą przychylność jurorów, ale też na SMS-y popierających ich telewidzów. 
– Było to dla mnie zaskoczenie! – ocenia sukces opiekunka zespołu Magdalena Szyszko. – Chociaż wierzę w dziewczyny i chłopaków, to jednak trzy razy tak jest jednak czymś niezwykłym i niesamowitym. Liczyłam, że tak będzie, ale mimo wszystko byłam zaskoczona. Konkurowaliśmy z ludźmi z całej Polski – niektórzy z nich są już przecież profesjonalnymi artystami, którzy ciągle ćwiczą, studiują, zajmują się tym całe lata. A w naszym teatrze najstarsi ćwiczą od pięciu lat, najmłodsi rok, tak więc jest to tym większy sukces!

Wojciech Chamryk

230804070022.gif

 
Zobacz także
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę