niedziela, 22 października 2017 napisz DONOS@
BIP Moodle Okręgowa Komisja Egzaminacyjna Łomżyńskie Centrum Rozwoju Edukacji Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli Ośrodek Rozwoju Edukacji Biblioteka Pedagogiczna w Łomży Kuratorium Oświaty w Białymstoku UM Łomża Miejska Biblioteka Pupliczna

Sonda

Wszystkich głosów 5787

Czy potrzebne są w szkole dni kultury uczniowskiej.


Uroczyste rozpoczęcie NOWEGO ROKU SZKOLNEGO

Inauguracja Nowego Roku Szkolnego 2015/2016 rozpoczęła się punktualnie o godzinie 9.00 odśpiewaniem Hymnu Państwowego. Dyrektor szkoły, Paweł Drożyner bardzo serdecznie powitał uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły oraz odczytał list Prezydenta Miasta Łomży do nauczycieli, uczniów i rodziców.

Prezydent Miasta Łomża, Mariusz Chrzanowski życzył uczniom najlepszych wyników w nauce. Zachęcił do rozwijania swoich pasji i zainteresowań.

Rodzicom życzył, aby byli dumni z sukcesów swoich dzieci. Życzył im także cierpliwości i wytrwałości w procesie wychowawczym.

Do nauczycieli skierował słowa uznania w procesie wychowania przyszłych pokoleń oraz zyczył kolejnych stopni awansu zawodowego i satysfakcji z pracy.

"Szanowna Rado Pedagogiczna, Drodzy Uczniowie i Rodzice"

Rozpoczęcie roku szkolnego to dzień szczególny dla społeczności szkolnej. Jeszcze trochę jesteśmy w wakacyjnych nastrojach, jeszcze słońce świeci, a już rozległ sie pierwszy dzwonek zwiastujący kolejna roczną drogę naszych sukcesó.

Witam wszystkich gorąco i serdecznie, a wszczególności uczniów klas pierwszych, a jest ich 173 w jednym oddziale LO i pięciu oddziałach Technikum.  Wiem, że przychodzicie z różnych gimnazjów i różnych środowisk, ale zapweniam Was, że nasza szkoła jest szkołą przyjazną i w niej znajdziecie nowe koleżanki i nowych kolegów, tu będziecie mogli rozwijać swoje pasje, swoje zainteresowania, zdobywać nowe umiejętności[...]

W tym roku szkolnym zgodnie z priorytetem Ministra Edukacji Narodowej i Podlaskiego Kuratora Oświaty  chciemy wzmocnić poczucie bezpieczeństwa uczniów przez rozwinięcie profilaktyki uzaleznień, zwracając szczególną uwage na szkodliwość dopalaczy. [...]

Życzę  całej społeczności szkolnej  jasnych i szczęśliwych dni, samych sukcesów, dużo radości i uśmiechu, zapału do pracy i hartu w przezwyciężaniu trudności.

/Paweł Drożyner/

Dyrektor szkoły zwrócił uwagę, że pierwszy września to nie tylko rozpoczęcie nowego roku szkolnego, ale dla narodu polskiego i wielu krajów europejskich rozpoczęcie II wojny światowej, ktaklizmu, który pochłonął wiele milionów ludzi i niemal zniszczył naszą cywilizację. Powinniśmy pamiętać tamte tragiczne wydarzenia, jako swoistą przestrogę, by żyć, pracować i cieszyć się życiem w pokoju.

Symboliczną minutą ciszy uczczono tragiczne wydarzenia z przeszłości.

Po uroczystościach na placu szkolnym, wszyscy udali się do klas, by z wychowawczmi planować swoje działania w nowym roku szkolnym.

 

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Elżbieta Szleszyńska
śr, 02 września 2015 11:21
Data ostatniej edycji: śr, 02 września 2015 11:54:39

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0