Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 08 czerwca 2023 napisz DONOS@

333 uczniów w Łomży pisze maturę poprawkową

- Trzymam kciuki, aby 11. września wszyscy otrzymali upragnione świadectwa dojrzałości – mówi Jolanta Gołaszewska, dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łomży, w której do egzaminu maturalnego w terminie poprawkowym zasiądzie we wtorek o godzinie 9. rano 333 absolwentów liceów i techników. – Mieli sporo czasu w wakacje na przejrzenie materiału z języka polskiego, matematyki lub języków obcych oraz możliwość wglądu do swoich arkuszy egzaminacyjnych. Właśnie dzisiaj wpłynął 500. wniosek o udostępnienie w OKE arkuszy uczniom z dwóch „naszych” województw: podlaskiego i warmińsko-mazurskiego.

Łącznie wniosków od osób, które egzaminu w tym roku nie zdały nie zdały, albo zdały go bardzo wysoko, szczególnie z biologii i chemii, wpłynęło do obsługującej oba województwa północno-wschodnie OKE w Łomży 796. Wnioski można było pobrać na stronie internetowej i umówić się w ciągu kilku dni na wgląd w siedzibie OKE przy alei Legionów w Łomży.
Maturę poprawkową zdawać będą tylko ci absolwenci, którzy nie zdali jednego egzaminu obowiązkowego w maju, czyli nie uzyskali co najmniej 30 procent punktów. Każdy zdaje w swojej macierzystej szkole, zarówno egzamin pisemny, jak i ustny. Pisemnie w nowej formule matury, wprowadzonej w 2015 roku, w Łomży zdawać będzie 120 osób: 109 matematykę , 7 język polski, 4 angielski. Nowa formuła dotyczy tylko tegorocznych absolwentów liceów, natomiast tegoroczni absolwenci techników oraz absolwenci liceów z ubiegłych lat będą pisali maturę według starej formuły. W Łomży takich uczniów jest 213: zadania z matematyki będzie rozwiązywało 182,  z problemami z angielskiego zmierzy się 29, a tylko dwóch uczniów będzie poprawiało niezdany egzamin maturalny z języka polskiego. Dwie osoby będą poprawiały ustny z polskiego i angielskiego.  
W powiecie łomżyńskim matury poprawkowe odbywają się w dwóch placówkach: ZSR w Marianowie i LO w Jedwabnem. Maturę w nowej formule piszą trzy osoby, natomiast 22 w starej, z czego 17 poprawia matematykę, zaś po kilka z języków: polskiego i angielskiego.
Do egzaminu w terminie poprawkowym podchodzą we wtorek tylko ci, którzy przystępowali do wszystkich egzaminów z przedmiotów obowiązkowych w części pisemnej i części ustnej. Absolwenci zdający w nowej formule muszą spełniać dodatkowy warunek, że przystępowali do matury z co najmniej jednego przedmiotu dodatkowego na poziomie rozszerzonym. Matury ustne odbywają się od dziś do końca tygodnia.

Mirosław R. Derewońko


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę