Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 19 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Tumult 2005... wystartował

Przedstawieniem “Saksofonista” Teatru form Poland wystartował III Ogólnopolski Festiwal Teatrów Młodzieżowych "TUMULT 2005". Teatr from Poland nie bierze w konkursie, ale jest gościem specjalnym Tumultu. W konkursowe szranki stanie zaś 16 zespołów reprezentujących kilka rodzajów sztuki teatralnej. Jak podkreśla Jarosław Osicki – dyrektor artystyczny Tumultu – Festiwal ma być krzykiem współczesnej młodzieży, a większość prezentowanych spektakli dotyczy problemów z którymi zderza się dziś młodzież.

Inaugurujący Festiwal „Saksofonista” to kameralny, bliski kabaretowi popis aktorski Wojciecha Kowalskiego, który wciela się w postać prowincjonalnego aktora, mierzącego się z gwiazdorską legendą Jerzego Stuhra. Katowicki Teatr from Poland był pierwszym festiwalowym gościem, który zaprezentował się łomżyńskiej widowni. Jeszcze dziś wieczorem to samo zrobią kolejni goście: Grupa Muflasz ze spektaklem „Zupa” i Edyta Jungowska z recitalem „Gotujący się pies”.

Festiwalowe jury obejrzy ponadto cztery konkursowe przedstawienia. W śród nich jest także jedno z Łomży. Teatr Ostatnia Deska Ratunku z tutejszego Zespołu Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących wystawi spektakl pt. “Ostatnie święta”.

Tumultowe przedstawienia będą wystawiane do niedzieli. III Ogólnopolski Festiwal Teatrów Młodzieżowych „TUMULT 2005” zorganizował Miejski Dom Kultury - Dom Środowisk Twórczych z Łomży.

Szczegółowy program imprezy
Foto:
Foto: Roman Borawski<br />
dyr. MDK-DŚT  w Łomży
Foto: Wojciech Kowalski<br />
Teatr from Poland
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
Zobacz także
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę