Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 15 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Udany koncert dla Filipa

Ponad 1500 zł zebrano podczas koncertu charytatywnego dla 3-letniego Filipa Wądołowskiego w herbaciarni Pikoteria. Filip zmaga się z wiotkim porażeniem mózgowym czterokończynowym, a leczenie jest bardzo kosztowne. Zebrana kwota to jeden turnus rehabilitacji więcej. – Dziękuję, że tu przyszliście, że nas wspieracie, bo w dzisiejszych czasach każdy ma swoje życie i swoje sprawy – mówiła Agnieszka Wądołowska. – A to, że chcecie pomóc naszemu synkowi to jest wielka rzecz – bądźcie dobrzy, a dobro wróci! Dla obecnego na koncercie Filipa zagrali: G.R.M. Trio, Ftz & Baks: Piotr „Ftz” Forenc i Maciej „Baks” Rainko, Microklimat, Mateusz Kurkowski, Anna Zlagodukh, The BL Blues Band, Agnieszka Żemek-Pawczyńska i Grzegorz Sekmistrz oraz Polityka. Dobrej zabawy w plenerze nie popsuła nawet burza, bo po przeniesieniu się wykonawców i publiczności do lokalu koncert trwał dalej.

Filip nie chodzi, nie mówi i jest bardzo słaby, dlatego wymaga stałej rehabilitacji i ciągłej specjalistycznej opieki, czego nie może zapewnić państwowa służba zdrowia.
– Nie wiemy, czy jego schorzenie: wiotkość mięśni i opóźniony rozwój psychoruchowy, jest związane z porodem czy chorobą genetyczną – mówi Agnieszka Wądołowska. – To wszystko jest w trakcie diagnozy, a teraz Filipek jest cały czas rehabilitowany. Cztery razy do roku jeździmy na prywatne turnusy do Krynicy-Zdroju, które dają efekty, poza tym intensywnie ćwiczymy tutaj w Łomży. Ma kilka razy w tygodniu ćwiczenia w domu prywatnie, terapię czaszkowo-krzyżową, dogoterapię, integrację sensoryczną, logopedię, trzy razy w tygodniu jeździmy na hipoterapię.
– Filipek chodzi do naszego przedszkola – dodaje Dorota Zwierzyńska z przedszkola niepublicznego Nutka. – Świetnie się odnajduje w grupie ze zdrowymi dziećmi, bawią się razem. Na rehabilitacji wszystko zależy od dnia: jak ma dobry humor pracuje super, ale jak ma gorszy dzień nie chce współpracować. A im więcej ma tych rehabilitacji, nie tylko u nas, tym bardziej widoczne są postępy, bo już staje na nóżki, sam je, siedząc przy stoliku – dlatego trzeba mu pomagać!
Tego samego zdania byli nie tylko występujący przed herbaciarnią od godziny 16. muzycy, ale też liczni ludzie o dobrych i wrażliwych sercach. Jedni przyszli specjalnie na koncert często przynosząc też worki plastikowych nakrętek, inni przystawali przy okazji, zwabieni muzyką, a banknotów i monet w puszkach wolontariuszek przybywało. Łącznie zebrano 1582 złotych i 25 groszy, co pozwoli Filipowi pojechać na jeden turnus rehabilitacyjny więcej.
– Ten koncert to fajna sprawa! – mówi tata chłopca Andrzej Wądołowski. – To jest dla Filipka ogromna pomoc, bo cały czas jej potrzebuje – świetnie, że są ludzie którzy chcą pomóc, tak od serca i bardzo im za to dziękujemy!
– Dziękuję serdecznie w imieniu Filipka za zorganizowanie tego koncertu w Pikoterii! – dodaje Agnieszka Wądołowska. – To jest dla nas ogromna pomoc, dlatego dziękuję dyrektorowi MDK-DŚT za wsparcie reklamowe podczas Gościńca, pani Katarzynie Pikosz,właścicielce herbaciarni, Robertowi Wieczorkowi i wszystkim osobom zaangażowanym w pomoc dla mojego synka!
Kiedy w czasie koncertu The BL Blues Band ciemne i zapowiadające burzę chmury zawisły nad Łomżą wszyscy przenieśli się do lokalu, gdzie koncert i jam session trwały prawie do północy.
– Na takie charytatywne koncerty piszemy się jak najbardziej! – mówi w imieniu grających dla chłopczyka muzyków Mariusz Brzostowski z The BL Blues Band. – Jak tylko usłyszeliśmy, że jest taka potrzeba, nie było żadnej dyskusji, wszyscy jak jeden mąż zebraliśmy się, żeby zagrać dla Filipka!

Wojciech Chamryk
Zdjęcia: Elżbieta Piasecka-Chamryk

Ciężko chorego chłopca można też wspomagać przez cały rok, zbierając plastikowe nakrętki, przekazując 1 % od podatku dochodowego bądź wpłacając pieniądze na specjalne konto.
1%: Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”
Numer KRS: 0000037 904
Cel szczegółowy: 22117 Filip Wądołowski.
Darowizna: Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”
Bank BPH S.A. 15 1060 0076 0000 3310 0018 2615
Tytułem: 22117 Filip Wądołowski, darowizna na pomoc i ochronę zdrowia.

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
Zobacz także
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę