Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 18 maja 2021 napisz DONOS@
Tekst płatny

Warsztaty, koncerty i herbaty, czyli wakacje z Pikoterią

Koncertowe lato w Pikoterii zapowiada się w tym roku niezwykle interesująco. Nie ma tygodnia bez jakiejś muzycznej niespodzianki w wykonaniu znanych muzyków, sensacyjnie zapowiada się też premiera nowego projektu pianisty Grzegorza Sekmistrza i wokalistki Agnieszki Żemek-Pawczyńskiej. Będą również warsztaty fotograficzne oraz muzyczne, pokazy filmowe i wiele innych atrakcji na najwyższym poziomie, do którego Pikoteria przyzwyczaiła już swych gości. Jednak ten klimatyczny lokal to nie tylko kultura i rozrywka, ale też przebogata oferta idealnych na gorącą letnią porę: herbat z całego świata, w tym mrożonych, lodowych deserów oraz orzeźwiających drinków – dlatego do Pikoterii warto zaglądać nie tylko przy okazji koncertów.

Jeśli jednak ktoś lubi skosztować czegoś pysznego, a przy tym posłuchać muzyki, poszerzyć swe umiejętności w tej dziedzinie, bądź też zechce nauczyć się fotografować, to w lipcu i w sierpniu okazji ku temu w Pikoterii nie zabraknie. Już w piątek 3 lipca zaczną się dwudniowe warsztaty fotograficzne, prowadzone przez znanych łomżyńskich fotografików Roberta Bukowskiego i Łukasza Niksę. Adresowane do młodych adeptów fotografii zajęcia obejmą podstawy teoretyczne i praktyczne, fotografię portretową, reportażową i krajobrazową oraz związane z fotografowaniem ograniczenia prawne. Z kolei wakacyjne warsztaty muzyczne w dniach 6-9 lipca poprowadzą: Agnieszka Żemek-Pawczyńska (śpiew), Grzegorz Sekmistrz (instrumenty klawiszowe) i Robert Wieczorek (gitara), którzy będą do dyspozycji zainteresowanych przez cztery kolejne dni.
Letni cykl koncertów w Pikoterii zainicjuje, znane już bywalcom lokalu z energetycznych i zaskakujących występów, trio śpiewającego gitarzysty Roberta Wieczorka, pianisty Grzegorza Sekmistrza i wirtuoza saksofonu Mateusza Kurkowskiego, które w piątek 3 lipca wykona program „Standardy i głupoty”, pełen przebojów i nie tylko muzycznych niespodzianek.
10 lipca Robert Wieczorek i Grzegorz Sekmistrz wspierani przez gitarzystę Jacka Perkowskiego zagrają koncert zatytułowany „Złote lata 80.”. Będzie więc doskonała okazja do przypomnienia sobie przebojów swej młodości, bądź poznania legendarnych utworów zespołów: Budka Suflera, Dżem, Kobranocka, Mr Z'oob, Azyl P., Bank czy wielu innych.
Następny piątek 17 lipca będzie muzyczno-filmowy, bowiem w Pikoterii zostanie zaprezentowane koncertowe DVD Rogera Watersa „The Wall – Live In Berlin”,z racji 25. rocznicy tego spektakularnego widowiska, przygotowanego przez lidera Pink Floyd.
Równie ciekawie będzie w sobotę 25 lipca, kiedy to Grzegorz Sekmistrz i Agnieszka Żemek-Pawczyńska z udziałem wielu innych muzyków przedstawią pełen niespodzianek program „Kurpiowszczyzna na salony”.
– To nie będzie tylko koncert – zapowiada Grzegorz Sekmistrz. – Chcemy przybliżyć kulturę kurpiowską, która jest obok nas i zasługuje na popularyzację. Kiedyś pracowałem jako akompaniator w Zespole Pieśni i Tańca „Łomża” Regionalnego Ośrodka Kultury, który wspiera nas przy tym przedsięwzięciu, stopniowo poznawałem folklor innych regionów kraju i uznałem, że nie mamy się czego wstydzić – wręcz przeciwnie, muzyka kurpiowska jest bardzo interesująca!
Podczas kurpiowskiego wieczoru w Pikoterii nie zabraknie też niespodzianek, wiadomo już, że na pewno będzie degustacja lokalnych przysmaków, mini wystawa oraz wspólne muzykowanie.
Koniec lipca i pierwszy weekend sierpnia to w Pikoterii „Weekend z Dżemem”, ponieważ 30 lipca mija 21 rocznica śmierci charyzmatycznego wokalisty Ryśka Riedla. Dlatego też w piątek 31 lipca muzycy zespołu Polityka złożą muzyczny hołd jednemu z najwybitniejszych polskich wokalistów bluesowych, prezentując specjalny zestaw kultowych piosenek Dżemu, zaś w sobotę i w niedzielę muzyka śląskiej grupy będzie rozbrzmiewać w Pikoterii z płyt.
Kolejny wieczór z muzyką wielkiego nieobecnego odbędzie się w połowie sierpnia, kiedy to Katarzyna Dłużniewska i Robert Wieczorek przypomną niezapomniane przeboje króla rock 'n' rolla Elvisa Presleya – kto kiedykolwiek był na koncercie tego duetu wie doskonale czego spodziewać się po charyzmatycznym gitarzyście i żywiołowej Miss Dynamite mikrofonu, jeśli zaś ktoś zechce posłuchać klasyków Elvisa w świetnym wykonaniu – lepszej okazji nie będzie.
Mnóstwo dobrej zabawy i fantastycznej muzyki w rytmach funky, soul i około jazzowych zaprezentuje w piątek 21 sierpnia duet Funkasanki wokalistki i pianistki Anny Kaptór oraz perkusisty Przemysława Starachowskiego. Dlatego, zważywszy na kameralne wnętrze Pikoterii, już teraz trzeba pomyśleć o zarezerwowaniu miejsc na ten bądź na inny z koncertów, warto też często zaglądać na facebook'ową stronę Pikoterii, tym bardziej, że kolejne koncerty, np. wieczór z ponadczasową muzyką Erica Claptona, są już zaplanowane, a ich daty będą wkrótce ogłoszone.
A jeśli komuś będą doskwierać upały może poszukać ochłody w tym przyjemnym lokalu, tym bardziej, że jego karta z ofertą na letnie dni jest przebogata.
– Mamy mnóstwo letnich propozycji – mówi właścicielka lokalu Katarzyna Pikosz. – Idealne na tę porę roku są mrożone herbaty przygotowywane przez nas na naturalnych naparach z mnóstwem dodatków do wyboru, oferujemy też mrożoną kawę w kilku wariantach, desery lodowe w sporym wyborze, orzeźwiające drinki, również bezalkoholowe czy koktajle owocowe. A jeśli komuś podawana w Pikoterii herbata będzie smakować tak, że zechce pić ją częściej również w domu, mamy w sprzedaży herbaty na wagę oraz akcesoria do jej parzenia, nowością są też ziołowe herbaty zdrowotne.

Herbaciarnia Pikoteria
Łomża, Al. J. Piłsudskiego 95
tel. 535 090 278535 090 278
pikoteria@gmail.com
Czynna codziennie: od 9.00 do 23.00
https://pl-pl.facebook.com/pikoteria

 

 

210510110729.png

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę