Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 11 maja 2021 napisz DONOS@

„By czas nie zaćmił i niepamięć”

Główne zdjęcie
Szymon Dzbeński odbiera nagrodę podczas gali w Wyższej Szkole Wychowania Fizycznego i Turystyki w Białymstoku.

Szymon Dzbeński uczeń klasy pierwszej III Liceum Ogólnokształcącego im. Żołnierzy Obwodu Łomżyńskiego Armii Krajowej w Łomży zwyciężył trzecim Wojewódzkim Konkursie Historyczno-Literackim „By czas nie zaćmił i niepamięć. W poszukiwaniu prawdy o Katyniu, Smoleńsku i Obławie Augustowskiej.” Nagrodą główną w konkursie jest wizyta studyjna dla laureata i jego opiekuna w Parlamencie Europejskim w Brukseli.

Uczestnikami konkursu byli uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych województwa podlaskiego. Ich zadaniem było napisanie pracy dotyczącej Katynia, Smoleńska i  Obławy Augustowskiej -  trzech  najbardziej tragicznych wydarzeń z najnowszej historii Polski. W tym roku na konkurs, którego organizatorem jest poseł Jarosław Zieliński z Suwałk, napłynęły 53 prace. Praca Szymon Dzbeńskiego, napisana z inspiracji i pod kierunkiem nauczycielki historii-pani Elżbiety Wiśniewskiej, została najwyżej oceniona przez jury. W nagrodę Szymon i jego opiekunka, wyjada do Parlamentu Europejskiego w Brukseli, którą ufundował poseł do PE Karol Karski.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę