Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 09 lutego 2023 napisz DONOS@

Dni literatury dziecięcej - 1 - 24 kwietnia 2004

2 kwietnia - w rocznicę urodzin Hansa Christiana Andersena, obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Książki Dziecięcej; 23 kwietnia - w rocznicę urodzin lub śmierci wybitnych pisarzy m.in. Miguela de Cervantesa, Williama Shakespeare, obchodzony jest Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich.

Nasze Dni Literatury... to doskonała okazja, by zachęcać wszystkich, a zwłaszcza najmłodszych, do odkrywania przyjemności czytania książek, to również znakomita okazja do kształtowania w społeczeństwie poszanowania dla wkładu twórców w rozwój kultury. Proponujemy czytelnikom udział w konkursach z nagrodami oraz spotkaniach autorskich, na których autorzy będą m.in. podpisywać swoje książki. Zapraszamy do obejrzenia wystawy i wysłuchania prelekcji na temat drogi książki od autora do czytelnika. Poprosiliśmy Wydawnictwo Literatura, wydawcę książek dla dzieci i młodzieży najlepszych polskich autorów, o przedstawienie aktualnej oferty wydawniczej – zachęcamy wszystkich do udziału w kiermaszu książek.

1-24.04 godz. 9.00 – 17.00 - Wystawa pt. „Z książką przez wieki” - Oddział dla Dzieci MBP, ul. 3 Maja 6A

1 - 2.04 godz. 10.30 – 15.00 - Spotkania z Wydawcą - cykl spotkań nt. procesu powstawania książek, od złożenia maszynopisu w wydawnictwie aż po dystrybucję - Oddział dla Dzieci MBP, ul. 3 Maja 6A

1 - 2.04 godz. 10.30 – 15.00 - Kiermasz książek Wydawnictwa „Literatura” - Oddział dla Dzieci MBP, ul. 3 Maja 6A

1.04 (czwartek) - Spotkania autorskie z Izabellą Klebańską
godz. 10.30 - Biblioteka Publiczno-Szkolna w Wygodzie
godz. 12.10 - Łomża – Przedszkole Publiczne nr 4, ul. Spółdzielcza 8
godz. 15.10 - Łomża – Przedszkole „Mały Artysta”, ul. Wojska Polskiego 29A

2.04 (piątek) - Spotkania autorskie z Izabellą Klebańską
godz. 9.00 - Miejska Biblioteka Publiczna w Zambrowie
godz. 11.00 - Oddział dla Dzieci MBP, ul. 3 Maja 6A

Izabella Klebańska – absolwentka Akademii Muzycznej w Łodzi, jest autorką scenariuszy programów radiowych i telewizyjnych dla dzieci i młodzieży, dobranocek i bajek dla dzieci oraz setek piosenek. Współpracuje z programami „5-10-15” i „Domowe przedszkole”.

15.04 (czwartek) - Spotkania autorskie z Małgorzatą Strzałkowską
godz. 10.30 - Oddział dla Dzieci MBP, ul. 3 Maja 6A
godz. 12.40 - Oddział dla Dzieci MBP, ul. 3 Maja 6A

Małgorzata Strzałkowska – autorka i ilustratorka książek dla dzieci. Debiutowała w 1987 roku w Świerszczyku. Napisała m.in. Hocki-klocki dla każdego – i małego, i dużego, Leśne głupki, Zbzikowane wierszyki łamiące języki, Rady nie od parady czyli wierszyki z morałem, Wiersze, że aż strach. Jest autorką tekstów na ubranka, wierszy i gier do internetu dla firmy endo oraz bajek i piosenek dla telewizyjnej Jedyneczki.

17.04 (sobota) godz. 10.00 - Konkurs recytatorski pt. „Jadą, jadą dzieci drogą... Jaki piękny świat” - Oddział dla Dzieci MBP, ul. 3 Maja 6A
24.04 (sobota) godz. 10.00 - Konkurs „Jeden z dziesięciu” pt. Z historii książki i bibliotek - Oddział dla Dzieci MBP, ul. 3 Maja 6A

(Zgłoszenia do udziału w konkursie „Jeden z dziesięciu” należy składać w siedzibie Oddziału dla Dzieci w terminie do 10 kwietnia br.)


Uwaga!
W dniach od 1 do 24 kwietnia br. w czasie trwania Dni Literatury Dziecięcej we wszystkich placówkach bibliotecznych na terenie miasta nie będą pobierane kary pieniężne za przetrzymywanie książek.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę