Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 09 maja 2021 napisz DONOS@
BIP Moodle Okręgowa Komisja Egzaminacyjna Łomżyńskie Centrum Rozwoju Edukacji Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli Ośrodek Rozwoju Edukacji Biblioteka Pedagogiczna w Łomży Kuratorium Oświaty w Białymstoku UM Łomża Miejska Biblioteka Pupliczna

Sonda

Wszystkich głosów 5909

Czy potrzebne są w szkole dni kultury uczniowskiej.


II OTWARTY DZIEŃ MPK

7 maja 2015r. uczniowie klasy II TL wraz z wychowawcą i dyrektorem szkoły P. Pawłem Drożynerem uczestniczyli w Dniu Otwartym MPK Łomża. Impreza pod patronatem Prezydenta Miasta Łomża miała miejsce przy ul. Spokojnej 9, w bazie MPK. W tym roku zorganizowana została go pod hasłem – „komunikacja miejska wczoraj, dziś i jutro”.

Było wielu zaproszonych gości – władze samorządowe, dyrektorzy lokalnych szkół oraz uczniowie. Na rozpoczęcie imprezy prezentowano cele, jakie zakład MPK osiągnął dzięki unijnym środkom uzyskanych w ramach projektu „Rozbudowa i modernizacja miejskiego systemu transportowego Łomży i okolic – etap II”. W ramach uroczystości odbyła się prezentacja, przejażdżka autobusem solarnym oraz konkurs znajomości przepisów drogowych, w którym uczniowie naszej szkoły zajęli I miejsce.

Podczas imprezy miała rownież miejsce degustacja przekąsek przygotowanych przez Technikum Gastronomiczne – WETA. Pracownik MPK oprowadził młodzież po Zakładzie MPK. Prezentował pracę zakładu mechanicznego, myjnię autokarową i dyspozytornię . Była to bardzo pożyteczna lekcja w terenie, ponieważ młodzież zadawała mnóstwo pytań, na które otrzymała profesjonalne i wyczerpujące odpowiedzi.

Dzień otwarty to także pokazanie historii komunikacji miejskiej. Na placu zabytkowy Autosan H-9, który służył nam ponad 20 lat, a w zimie odśnieża plac z przymocowanym pługiem.

„Dziś” MPK to 15 autobusów Volvo i 22 Scanie. Nowoczesne, niskopodłogowe, z monitoringiem ekranami lcd, lokalizatorami i innymi cudami techniki.

"Zaś „jutro”? Być może będą to autobusy elektryczne – takie jak zaprezentowany dzięki uprzejmości firmy Solaris Bus & Coach i MZK Sp. Z o.o. w Ostrołęce autobus elektryczny Urbino 8,9 LE electric. To właśnie on wzbudzał wczoraj największe zainteresowanie gości. Chętnych na testową przejażdżkę było tylu, że i my, i Pan Prezes Chrostowski z MZK w Ostrołęce życzylibyśmy sobie codziennie tylu pasażerów. Nasz Dyrektor sprawdził nawet jak się takie „cacko” prowadzi"./MPK/

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego, we współpracy z Komendą Miejską Policji przygotował konkurs z zasad ruchu drogowego.

II dzień otwarty w Miejskim Przedsiębiorstwie Komunikacji ZB w Łomży że był udany. Młodzież wróciła zadowolona z licznymi nagrodami.

 

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Elżbieta Szleszyńska
cz, 14 maja 2015 21:16
Data ostatniej edycji: pon, 18 maja 2015 07:46:51

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę