Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 23 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Uroczysta premiera sztuki „Kominiarczyk”

17 kwietnia 2005r. w Teatrze Lalki i Aktora w Łomży o godz. 16.00 odbędzie się uroczysta premiera sztuki „Kominiarczyk”.

Najkrócej ujmując „Kominiarczyk”, to historia o braku uczuć i o kodzie, który każdy z nas otrzymuje w chwili narodzin. Czy w takim razie młody człowiek ma możliwość wpływu na własne życie? Odpowiadam, że tak, jednak muszą temu sprzyjać odpowiednie okoliczności.
Chłopca znajdują na ulicy kominiarze i poprzez symboliczne podarowanie serca dają energię oraz życie . W społecznej, i to w dodatku błędnej opinii, jest on inny, gdyż jest małym cygankiem..... Ma krucze włosy, czarne oczy i niewinne spojrzenie. Jednak, tak jak my wszyscy, chce być szczęśliwy, chce mieć przyjaciół i ma cudowne marzenia. Marzy o chrupiącym rogalu, o rodzicach, których nigdy nie poznał, o wesołym miasteczku i o jabłkach... Ciesząc się i radując z każdej chwili podąża tam, gdzie może go spotkać szczęście i gdzie może znaleźć przyjaciół
Tym przysłowiowym symbolem do szczęścia jest zwykły guzik, którego mu brakuje. Jeśli kiedykolwiek znajdzie ten guzik, to zapewne będzie szczęśliwy. Spotyka różne postaci m.in. anioła bez skrzydła, który spadł z chmur i dziewczynkę, z którą się zaprzyjaźnia. Podczas zabawy dziewczynka gubi guzik, który dla Jesenika jest niczym innym, tylko szczęściem. Ale, czy to jest jego szczęście, czy przypadkiem tego guzika przewrotnie nie ukradł...
W bogactwie metafor i symboli spektakl, a póki co tekst, powinien pozostawić widzowi prawo do własnej interpretacji oraz dać obszerny materiał do przemyśleń na temat własnego świata wartości.

Jarosław Antoniuk


Autor – Jarosław Antoniuk na motywach bajki Jiri Wolkera „O kominiarzu”
Reżyseria – Jarosław Antoniuk
Scenografia – Jarosław Perszko
Muzyka – Bogdan Szczepański
Obsada – Beata Antoniuk, Marzanna Gawrych, Tomasz Rynkowski, Marek Janik, Zdzisław Rej, Jarosław Rosiński

 
Zobacz także
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę