Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 01 marca 2021 napisz DONOS@

Dni Kultury Chrześcijańskiej wystartowały po raz jedenasty

Koncertem potrójnym C-dur op. 56 na skrzypce, wiolonczelę, fortepian i orkiestrę Ludwig'a van Beethoven'a rozpoczęły się XI Dni Kultury Chrześcijańskiej. W sali widowiskowej Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego w towarzystwie Chóru i Orkiestry Symfonicznej Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie filia w Białymstoku zagrali Włodzimierz Promiński, Roman Hoffman i Robert Marat. Tegoroczna edycja Dni Kultury Chrześcijańskiej dedykowana jest “w hołdzie Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II”. Przez tydzień w Łomży odbywać się będą koncerty, turnieje sportowe i wykłady.

Białostocką Orkiestrę i Chór poprowadził Jan Miłosz Zarzycki – dyrektor Łomżyńskiej Orkiestry kameralnej, który jest także wykładowcą na Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie filia w Białymstoku. Na jego zaproszenie przyjechali także soliści: Marta Wróblewska (sopran), Włodzimierz Promiński (skrzypce), Roman Hoffman (wiolonczela) i Robert Marat (fortepian).
Poza Koncertem potrójnym C-dur op. 56 Ludwig'a van Beethoven'a wykonano także Magnificat na sopran solo, chór i orkiestrę Johna Rutter'a.

Koncert ten zainaugurował organizowane po raz jedenasty w Łomży Dni Kultury Chrześcijańskiej. Przez tydzień – do przyszłego wtorku w mieście odbywać się będzie cykl imprez nie tylko kulturalnych. Poza koncertami m.in. Eleni, zaplanowano także spektakle teatralne, przegląd piosenki religijnej, turnieje sportowe i wykłady.

Program XI Dni Kultury Chrześcijańskiej
200829104429.jpg
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
Zobacz także
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę