Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 03 czerwca 2023 napisz DONOS@
BIP Moodle Okręgowa Komisja Egzaminacyjna Łomżyńskie Centrum Rozwoju Edukacji Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli Ośrodek Rozwoju Edukacji Biblioteka Pedagogiczna w Łomży Kuratorium Oświaty w Białymstoku UM Łomża Miejska Biblioteka Pupliczna

Sonda

Wszystkich głosów 5911

Czy potrzebne są w szkole dni kultury uczniowskiej.


XXV Ogólnopolska Olimpiada Teologii Katolickiej

W dniach od 16 do 18 kwietnia 2015r uczniowie szkół średnich z 41 diecezji uczestniczyło w Ogólnopolskim Finale XXV Olimpiady Teologii Katolickiej.

Olimpiada, jak corocznie została zorganizowana przez Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, a tegorocznym gospodarzem była nasza diecezja łomżyńska.

Temat olimpiady brzmiał: „Sakramenty Uzdrowienia i ich rola w życiu Kościoła”.

Wśród 123 osób – finalistów, nazwanych przez przewodniczącego Komitetu Głównego Olimpiady ks. dr hab. Piotra Tomasika „najlepszymi z najlepszych”, znaleźli się również uczniowie naszego Zespołu Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących nr 6 w Łomży:

Marta Ramotowska, Justyna Zielińska i Bartosz Piechowicz z klasy III TL.

Do najlepszej dziesiątki dostała się Marta Ramotowska i uzyskała tytuł laureata XXV Olimpiady Teologii Katolickiej oraz prawo do indeksów na wyższe uczelnie w Polsce m.in. na UKSW w Warszawie, UAM w Poznaniu, Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie, Uniwersytet Opolski i Uniwersytet Śląski w Katowicach.

Prawo do indeksów na wybrany kierunek studiów otrzymali również finaliści: Justyna Zielińska i Bartek Piechowicz.

Serdecznie dziękujemy uczniom za otwarte postawy podczas przygotowywania się do olimpiady i życzymy pewnej motywacji do dalszego efektywnego kształcenia się, bo jak mówi Demokryt z Abdery „piękne rzeczy wypracować można dzięki długiej i uciążliwej nauce.

opr. s. Maria Sieczka

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Elżbieta Szleszyńska
cz, 23 kwietnia 2015 23:29
Data ostatniej edycji: pon, 04 maja 2015 23:40:38

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę