środka, 22 listopada 2017 napisz DONOS@
BIP Moodle Okręgowa Komisja Egzaminacyjna Łomżyńskie Centrum Rozwoju Edukacji Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli Ośrodek Rozwoju Edukacji Biblioteka Pedagogiczna w Łomży Kuratorium Oświaty w Białymstoku UM Łomża Miejska Biblioteka Pupliczna

Sonda

Wszystkich głosów 5793

Czy potrzebne są w szkole dni kultury uczniowskiej.


XXV Ogólnopolska Olimpiada Teologii Katolickiej

W dniach od 16 do 18 kwietnia 2015r uczniowie szkół średnich z 41 diecezji uczestniczyło w Ogólnopolskim Finale XXV Olimpiady Teologii Katolickiej.

Olimpiada, jak corocznie została zorganizowana przez Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, a tegorocznym gospodarzem była nasza diecezja łomżyńska.

Temat olimpiady brzmiał: „Sakramenty Uzdrowienia i ich rola w życiu Kościoła”.

Wśród 123 osób – finalistów, nazwanych przez przewodniczącego Komitetu Głównego Olimpiady ks. dr hab. Piotra Tomasika „najlepszymi z najlepszych”, znaleźli się również uczniowie naszego Zespołu Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących nr 6 w Łomży:

Marta Ramotowska, Justyna Zielińska i Bartosz Piechowicz z klasy III TL.

Do najlepszej dziesiątki dostała się Marta Ramotowska i uzyskała tytuł laureata XXV Olimpiady Teologii Katolickiej oraz prawo do indeksów na wyższe uczelnie w Polsce m.in. na UKSW w Warszawie, UAM w Poznaniu, Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie, Uniwersytet Opolski i Uniwersytet Śląski w Katowicach.

Prawo do indeksów na wybrany kierunek studiów otrzymali również finaliści: Justyna Zielińska i Bartek Piechowicz.

Serdecznie dziękujemy uczniom za otwarte postawy podczas przygotowywania się do olimpiady i życzymy pewnej motywacji do dalszego efektywnego kształcenia się, bo jak mówi Demokryt z Abdery „piękne rzeczy wypracować można dzięki długiej i uciążliwej nauce.

opr. s. Maria Sieczka

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Elżbieta Szleszyńska
cz, 23 kwietnia 2015 23:29
Data ostatniej edycji: pon, 04 maja 2015 23:40:38

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0