wtorek, 24 października 2017 napisz DONOS@
BIP Moodle Okręgowa Komisja Egzaminacyjna Łomżyńskie Centrum Rozwoju Edukacji Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli Ośrodek Rozwoju Edukacji Biblioteka Pedagogiczna w Łomży Kuratorium Oświaty w Białymstoku UM Łomża Miejska Biblioteka Pupliczna

Sonda

Wszystkich głosów 5787

Czy potrzebne są w szkole dni kultury uczniowskiej.


Praktyki na Litwie

W połowie kwietnia uczniowie klasy III TT (Technikum Obsługi Turystycznej) przy Zespole Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących nr 6 w Łomży rozpoczęli miesięczną praktykę zawodową w Wilnie na Litwie w ramach projektu Erasmus+.

Grupa dwudziestuczterech uczniów pod opieką nauczycielek, pani Haliny Grużewskiej oraz  Barbary Jałbrzykowskiej została zakwaterowana w bursie Wileńskiej Szkoły Technologii Biznesu i Rolnictwa w Białej Wace pod Wilnem. Jest to szkoła z 60-cioletnią tradycją nauczania w języku polskim.

W czasie codziennej pracy w trzygwiazdkowych hotelach uczniowie zapoznają się z organizacją pracy i obsługą klienta w turystyce oraz programami rezerwacyjnymi. Ciężką pracę i niezbyt udaną pogodę rekompensuje atrakcyjny program popołudniowy. Uczestnicy w ciągu dwóch pierwszych tygodni pobytu mieli już okazję zwiedzić najważniejsze zabytki stolicy Litwy oraz miejsca pamięci narodowej łączące historie obu narodów m.in. w Ponarach i Skorbucianach. Uczniowie wzięli również udział w warsztatach palmiarskich prowadzonych przez najlepszą palmiarkę na Litwie, panią Agatę Granicką, w czasie których wykonali własnoręcznie piękne palmy. Jedną z atrakcji był także pobyt na kręgielni w największym centrum handlowo - rozrywkowym Wilna  Akropolis.

Pierwszy weekend na Litwie grupa  spędziła nad morzem w Kłajpedzie i nad Zatoką Kurońską, gdzie podziwiała piękne nadmorskie widoki. Jednak największą atrakcją w czasie tej wycieczki okazał się pobyt w delfinarium i pokaz z udziałem delfinów.

Kolejne dwa tygodnie zapowiadają się równie ciekawie…

opr. Barbara Jałbrzykowska

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Elżbieta Szleszyńska
wt, 28 kwietnia 2015 14:38
Data ostatniej edycji: wt, 28 kwietnia 2015 15:00:13

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0