Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 25 lutego 2024 napisz DONOS@
BIP Moodle Okręgowa Komisja Egzaminacyjna Łomżyńskie Centrum Rozwoju Edukacji Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli Ośrodek Rozwoju Edukacji Biblioteka Pedagogiczna w Łomży Kuratorium Oświaty w Białymstoku UM Łomża Miejska Biblioteka Pupliczna

Sonda

Wszystkich głosów 5911

Czy potrzebne są w szkole dni kultury uczniowskiej.


Ostatni raz z moją klasą

24 kwietnia ostatni raz ze swoją klasą spotkało się 185 absolwentów łomżyńskiego "Ekonomika" i otrzymało świadectwo ukończenia VI Liceum Ogólnokształcącego lub Technikum Nr 6. Dobiegł kolejny etap edukacji.

Młodzież pożegnała przyjaciół, nauczycieli i wychowawców. Podziękowała Dyrekcji, Gronu Pedagogicznemu za trud wychowania, za to, że stali się dorośli i bogatsi w wiele umiejętności i wiedzę.

Ostatni szkolny dzień, ostatnie spotkanie z przyjaciółmi, ostatnia uroczystość wspólnie przeżywana w murach szkoły, którą wszyscy współtworzyli i sprawili, że właśnie jest taka, a nie inna. Każdy z absolwentów zostawił tu kawałek siebie, swoje przyjaźnie i sympatie, marzenia i tęsknoty, radość sukcesów i gorycz porażek.

Dyrektor szkoły, Pan Paweł Drożyner wręczył nagrody książkowe uczniom, którzy uzyskali najwyższe noty oraz pamiątkowe statuetki zasłużonym młodym sportowcom. Rodzice aktywnie uczestniczący w życiu szkoły otrzymali listy gratulacyjne.

" Drodzy Dziewczęta i Chłopcy, wręczymy Wam świadectwa potwierdzające uzyskane prze Was średniego wykształcenia. Ale to właściwie pierwszy krok na drodze, która Was czeka, na trudnej drodze życia i ciągłej nieustającej nauki, ale jakże ciekawej i interesującej. Będziecie wciąż zdobywać nowe wiadomości, nowe umiejętności, by ciągle zdawać ten najtrudniejszy w życiu egzamin - z człowieczeństwa. Wierzę, że pokonacie zwykłe ludzkie słabości i osiągniecie cele o których marzycie, Może to będą dyplomy wyższych uczelni, może szczęśliwe życie rodzinne, realizacja własnych pasji i zainteresowań, a może to, co głęboko macie schowane w Waszych sercach?

Zanim rozpoczniecie realizację swoich planów i marzeń czekają Was ustne i pisemne egzaminy maturalne i egzaminy potwierdzające kwalifikacje zawodowe. Wierzymy, my nauczyciele i Wasi rodzice, że dacie sobie świetnie radę i osiągnięcie wyniki, które będą Was satysfakcjonować.

A później? A póżniej jesteśmy przekonani, że potraficie określić swoje miejsce w życiu, że będziecie ludźmi odpowiedzialnymi, którzy odróżnią Dobro od Zła, że wykorzystacie swoją wiedzę i doświadczenie u nas w Polsce i w całej Unii Europejskiej. Otwarte są przed Wami możliwości pracy i nauki w całej Unii, ale zawsze nalezy pamiętać o polskiej tożasamości, o tym, że jesteście Polakami, ale także o tym, że na Kopernika 16 otwierano Wam oczy i głowy na nowe umiejętności. Tu poszerzyliście swoje horyzonty naukowe, ale także znaleźliście dozgonne przyjaźnie. [...]

"Kroczcie spokojnie wśród zgiełku, pośpiechu, nie wyrzekajcie się siebie, prawdę swoją głoście spokojnie, jasno, starajcie się być szczęśliwi. Ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znacie, ważne są te chwile, na które czekacie, ważna jest radość i nadzieja." [...]

Chciałbym gorąco i serdecznie podziekować Waszym Rodzicom za wspieranie szkoły w dziele edukacyjnym, szczególne słowa szacunku i podziękowania kieruję do całej Rady Pedagogicznej, wszystkich pracowników szkoły, a zwłaszcza do  Waszych wspaniałych Wychowawców: Pani Elżbiety Szleszyńskiej, Pani Anety Drozd, Pani Anety Zadrogi, Pani gnieszki Białuchy, Pani Emilii Kordas, Pana Januza Dobrzyckiego, Pana Michała Bąkowskiego - chylę przed Państwem głowę w uznaniu Państwa Pracy. To dzięki Wam 185 abiturientów wyrusza w swoją podróż, jaką jest dorosłe życie.

Życzę wszystkim absolwentom spełnienia marzeń, szczęścia, zdrowia, a przede wszystkim sukcesów egzaminacyjnych.[...]

/Paweł Drożyner - Dyrektor Szkoły/

 

"Drodzy, młodzi absolwenci, tak trudno jest nam się dziś rozstać. Przyzwyczailiśmy się do siebie, poznaliśmy nawzajem, tyle razem przeżyliśmy, Przez te trzy lub cztery lata byliście cząstką naszej szkolnej społeczności i długo będziemy Was wspominać i o Was pamiętać.

Naszym: wychowawców, nauczycieli i pracowników szkoły, życzeniem jest, aby ten nowy szlak współczesnego świata był Wam przyjazny, abyście w pogoni za sukcesem i karierą nie zapomnieli o tym, aby być prawdziwym człowiekiem i nie zatracić się dla przedmiotów i dóbr materialnych. Na pewno ważne jest dostatnie i przyjemne życie, ale w nim szukajcie zawsze czegoś więcej, wyższych wartości duchowych. Pamiętajcie o zwykłej ludzkiej dobroci, przyzwoitości, uczciwości oraz współodpowiedzialności za innych i świat. Ten świat stawia przed Wami wielkie wyzwania, którym musicie sprostać. Mamy nadzieję, że im podołacie.

„Sprawcie, aby każdy dzień miał szansę stać się najpiękniejszym dniem Waszego życia, a szkolne wspomnienie było jego dopełnieniem.”

Życzymy Wam zatem wiele szczęścia w życiu, realizacji wszystkich Waszych zamiarów oraz osiągnięcia postawionych sobie celów. Życzymy Wam, byście umieli dokonać wyboru właściwej drogi życia i omijać wszystkie pułapki współczesnego świata.

/ w imieniu wychowawców - Elżbieta Szleszyńska/

Były jeszcze życzenia od Rodziców, Samorządu Uczniowskiego oraz podziękowania i życzenia od samych Absolwentów.

[...]  Drogie koleżanki, kochani koledzy. Wielki Polak, Jan Paweł II, powiedział ludziom młodym: „Czasem nie zaszkodzi, jak się nad sobą zamyślisz. To lepsze niż gdybyś miał lekkomyślnie przeżywać swą młodość i gubić wielki skarb, wielki niepowtarzalny skarb, który w sobie nosisz, którym jesteś Ty sam – każdy, każda.” Pamiętajmy o tych słowach, wybierając dalszą drogę i strzeżmy niepowtarzalnego skarbu swej młodości.

Były kwiaty, łzy, czułe pożegnania. Całą uroczystość uświetnił występ szkolnego zespołu muzycznego pod kierownictwem wicedyrektora- Pana Krzysztofa Domalewskiego.

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Elżbieta Szleszyńska
pt, 24 kwietnia 2015 20:21
Data ostatniej edycji: nie, 26 kwietnia 2015 16:00:47

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę