wtorek, 12 grudnia 2017 napisz DONOS@

Wakacyjne warsztaty w teatrze

38 tysięcy 400 złotych dofinansowania na realizację projektu „Lato w teatrze 2015” otrzymał Teatr Lalki i Aktora w Łomży. Dzięki temu w mieście odbędą się w letnie integracyjne warsztaty teatralne. - Udział w warsztatach umożliwi zdobycie konkretnych umiejętności, uwolnienie drzemiącego potencjału, ale przede wszystkim pozwoli na nawiązanie nowych relacji oraz integrację w grupie – podaje Jarosław Antoniuk, dyrektor teatru zapraszając do udziału dzieci i młodzież w wieku od 11 do 16 lat. Czas na zgłoszenie się jest do połowy maja.

„Lato w teatrze” jest programem Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego realizowanym ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, którego najważniejszym elementem jest konkurs grantowy adresowany do teatrów, samorządowych instytucji kultury oraz organizacji pozarządowych - ośrodków, które w okresie letnich wakacji szkolnych chciałyby zorganizować warsztaty teatralne dla dzieci i młodzieży, zakończone pokazem spektaklu.
- Każdy projekt ma charakter autonomiczny – podkreśla Jarosław Antoniuk. - O tematyce i formie artystycznych działań, o wyborze metod pracy teatralnej decydują osoby zaproszone do współpracy przez wnioskodawców, uwzględniając potrzeby i zainteresowania uczestników.
W Łomży dwutygodniowe warsztaty teatralne poprowadzone będą w trzech grupach: aktorskiej, scenograficznej i promocyjno-dziennikarskiej.
- Profesjonalni artyści zaangażowani w realizację projektu podzielą się swoim doświadczeniem zawodowym,  zaprezentują różne metody pracy, rozbudzą w młodych ludziach ciekawość i kreatywność – dodaje dyrektor teatru. - Poprzez działania towarzyszące realizacji programu pragniemy też obudzić nasze miasto. Dlatego w dzień poprzedzający prezentację spektaklu zorganizujemy marsz uczestników warsztatów ulicami Łomży. Uczestnicy happeningu zaproszą do barwnego pochodu mieszkańców, będą promować zrealizowane działania poprzez kolorowe własnoręcznie przygotowane banery, dziennikarze przeprowadzą wywiady, zaś aktorzy zaproszą do obejrzenia premierowego spektaklu „Dziób w dziób”. Uczestnicy korowodu, wraz z mieszkańcami Łomży, którzy do nich dołączą, dotrą do centralnego punktu miasta, gdzie część grupy aktorskiej zaprezentuje spektakl plenerowy przygotowany w trakcie trwania warsztatów.

Udział w warsztatach jest nieodpłatny. Ich termin to 6-19 lipca 2015 r. Dokładne informacje o warsztatach oraz karta zgłoszenia znajdują się na stronie internetowej teatru www.teatrlomza.hi.pl


 
Zobacz także
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0