poniedziałek, 20 listopada 2017 napisz DONOS@
171027121458.gif

PWSIiP ze specjalizacją pracownik socjalny

Państwowa Wyższa Szkoła Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży otrzymała zgodę Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej na prowadzenie szkolenia w zakresie specjalizacji I stopnia w zawodzie pracownik socjalny. Oznacza to, że pracownicy tego typu instytucji samorządowych będą mogli podnosić kwalifikacje zawodowe w łomżyńskiej uczelni. - Aktualnie zaledwie dwadzieścia podmiotów w kraju jest uprawnionych do prowadzenia specjalizacji pierwszego stopnia i trzy, łącznie z PWSIiP, w Polsce północno-wschodniej – podkreśla prof. nadz. dr hab. Krzysztof Sychowicz, zastępca dyrektora Instytutu społeczno-Humanistycznego PWSIiP.

Jak wyjaśnia profesor Sychowicz ustawa o pomocy społecznej z dnia 12 marca 2004 roku przewiduje dwa stopnie specjalizacji w zawodzie pracownik socjalny. Uzyskanie specjalizacji jest elementem awansu zawodowego pracownika socjalnego, ma na celu uzupełnienie jego wiedzy oraz doskonalenie kompetencji zawodowych. Aby ubiegać się o pierwszy stopień specjalizacji pracownik socjalny powinien posiadać co najmniej trzyletni staż pracy w jednostkach organizacyjnych pomocy społecznej.

- Zgoda ministerstwa aby Państwowa Wyższa Szkoła Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży prowadzenie szkolenia w zakresie specjalizacji I stopnia w zawodzie pracownik socjalny to szansa na dalszy rozwój uczelni. Uzyskanie specjalizacji stało się możliwe dzięki spełnieniu dwóch warunków: prowadzeniu przez minimum pięć lat kierunku praca socjalna w naszej uczelni oraz jego pozytywnej ocenie przez Państwową Komisję Akredytacyjną – podkreśla prof. Sychowicz.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0