wtorek, 12 grudnia 2017 napisz DONOS@
BIP Moodle Okręgowa Komisja Egzaminacyjna Łomżyńskie Centrum Rozwoju Edukacji Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli Ośrodek Rozwoju Edukacji Biblioteka Pedagogiczna w Łomży Kuratorium Oświaty w Białymstoku UM Łomża Miejska Biblioteka Pupliczna

Sonda

Wszystkich głosów 5794

Czy potrzebne są w szkole dni kultury uczniowskiej.


Brązowy medal w futsalu

W poniedziałek 30 marca 2015 roku zakończyły się mistrzostwa miasta Łomży w futsalu szkół średnich. Drużyna Ekonomika prowadzona przez p.Piotra Rogalskiego zdobyła brązowy medal.

Ale po kolei ...

"W mistrzostwach udział wzięło 11 drużyn, które zostały rozlosowane do 3 grup. Ekonomik znalazł się w grupie razem z I LO oraz APLO.W pierwszym meczu z I LO nasza drużyna zwyciężyła 7:1, natomiast drużynę APLO pokonaliśmy 11:3 i uzyskaliśmy awans do finału z 1 miejsca w grupie.

W finale rozlosowane zostały 2 grupy po 3 drużyny. W 1 meczu grupowym ponownie spotkaliśmy się z I LO. Nasz zespół po bardzo trudnym i wyrównanym meczu wygrał 1:0. Jak się potem okazało, zwycięstwo to dało nam awans do półfinału, ponieważ w 2 grupowym meczu (również bardzo zaciętym) Ekonomik przegrał z drużyną Mechaniaka 0:2.

W półfinale naszym przeciwnikiem była drużyna Wety. Mecz był zacięty, a prowadzenie raz obejmowała jedna raz druga drużyna. Mecz zakończył się remisem 2:2 więc do wyłonienia zwycięzcy konieczne były rzuty karne.Tu niestety rywale okazali się lepsi i zwyciężyli 2:1.

Na koniec pozostał więc naszej drużynie mecz o 3 miejsce, inaczej zwany małym finałem. Naszym rywalem był zespół Budowlanki, który również przegrał swój półfinał. Tak więc w meczu o brąz spotkali się ubiegłoroczni Mistrz – Ekonomik i Vicemistrz – Budowlanka. Ten mecz, jak i wszystkie wcześniejsze rozegrane przez nasz zespół, był bardzo zacięty i wyrównany. Spotkanie skończyło się wynikiem 1:1 i ponownie nasza drużyna musiała walczyć o zwycięstwo w rzutach karnych. Tym razem jednak Ekonomik wygrał 3:1 i zdobył brązowy medal mistrzostw Łomży.

Naszym zawodnikom należą się gratulacje i słowa uznania za cały sezon. Rozegrali oni 11 meczów w II lidze wojewódzkiej, 6 meczów w mistrzostwach miasta oraz kilka spotkań sparingowych. Czeka nas jeszcze turniej futsalu organizowany przez PWSiP, który odbędzie się 12 kwietnia.

Na koniec pragnę nadmienić, że, pomimo iż nie udało się w tym roku obronić tytułu mistrza, w historii rozgrywek o mistrzostwo miasta Łomży w futsalu szkół średnich nasza drużyna zawsze znajdowała się na podium. W kolekcji mamy już medale we wszystkich trzech barwach."

aut.: Piotr Rogalski

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Elżbieta Szleszyńska
cz, 02 kwietnia 2015 06:43
Data ostatniej edycji: pt, 03 kwietnia 2015 22:37:10

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0