piątek, 19 października 2018 napisz DONOS@
180924102637.png
181012054326.gif
181001100146.png
181006032236.gif
181011100540.png
181008123620.png

Rodzinny weekend w teatrze

Trzy dni atrakcji dla dzieci i dorosłych przygotował Teatr Lalki i Aktora w ramach ogólnopolskiej akcji „Dotknij Teatru”. Poza spektaklami można też było wziąć udział w warsztatach, posłuchać bajek czytanych przez łomżyńskich aktorów oraz zwiedzać teatr, z czego rozbrykani najmłodsi widzowie bardzo chętnie korzystali. – Jako dziecko przychodziłam tu z ogromną przyjemnością, dlatego teraz nie wyobrażam sobie sytuacji, że nie przyprowadzę tu teraz swoich dzieci! – mówi pani Jolanta. – Staramy się uczestniczyć z synem w różnych imprezach kulturalnych, bo jest to coś, co nas otacza i tworzy tę naszą małą społeczność – dodaje Michał Wiśniowski. – Ma to też bardzo pozytywny wpływ na rozwój dziecka i myślę, że powinno kiedyś zaprocentować!

Akcja „Dotknij Teatru” odbywa się rokrocznie w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Teatru, a tym razem została zorganizowana dla podkreślenia 250 rocznicy powstania teatru publicznego w Polsce. Z tej okazji Teatr Lalki i Aktora w Łomży zaprezentował aż trzy przedstawienia. Piątek stał pod znakiem najnowszego spektaklu, odkrytej na nowo„Pasji” Michela de Ghelderode w reżyserii Wiesława Hejno. Została ona zaprezentowana dwukrotnie, także z udziałem wielu przyjezdnych widzów, a wieczorem odbyło się, połączone z dyskusją, spotkanie pod hasłem: „Scenograf musi mieć głowę otwartą – proces tworzenia teatru formy”. Na sobotni wieczór przygotowano coś z myślą o starszych dzieciach i młodzieży, to jest spektakl „Chłopiec i szczęście”Jacka Malinowskiego, interesujący również dla widzów dorosłych.
– To bardzo fajna promocja sztuki w naszym mieście, a w tym konkretnym przedstawieniu spotykamy się również z kulturą hebrajską, która była przecież w Łomży do 1939 r. bardzo obecna, bo połowa jej mieszkańców to byli Polacy wyznania mojżeszowego – podkreśla Michał Wiśniowski, który odwiedził teatr z 5-letnim synkiem i z żoną.
Drugą pozycją sobotniego programu była adresowana już do dzieci czytana przez aktorów bajka  Izabeli Degórskiej „Wszystkie smoki o tym wiedzą”. 
– To inicjatywa godna uwagi! – ocenia pani Agnieszka, mama 7-letniego synka i 10-letniej córeczki. – Zawsze warto tu przychodzić, nie tylko z dziećmi, ale i samemu, bo akurat spektakl „Chłopiec i szczęście” był też ciekawy dla widzów dorosłych. Dzieci przychodzą tu ze szkołą, a tak rodzinnie pojawiamy się w teatrze jak jest coś nowego, albo coś innego, jak czytanie bajek po spektaklu podczas Nocy Muzeów czy właśnie dzisiaj. 
Łomżyńską odsłonę akcji „Dotknij Teatru” zakończą w niedzielne popołudnie spektakl dla najmłodszych dzieci „Czerwony Kapturek” w reżyserii Jarosława Antoniuka oraz warsztaty „Reżyseria w teatrze dla dzieci i młodzieży”. 

Wojciech Chamryk
Zdjęcia: Elżbieta Piasecka-Chamryk

180904082907.png

 
Zobacz także
180925044145.png
181010092959.png
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę