Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 08 maja 2021 napisz DONOS@

Kuba z Łomży wygrał trzy konkursy i chce być omnibusem

Główne zdjęcie
Jakub Wierzbowski

- Mam wielką satysfakcję z wyróżnienia w szkole i mieście, zwolnienie z egzaminu szóstoklasisty i maksimum punktów, a rodzice są ze mnie dumni jak z dwóch moich starszych braci w Warszawie: dziennikarza i studenta informatyki; koleżanki i koledzy z klasy cieszą się, że udało mi się uzyskać takie efekty, no, i bez problemu mogę sam wybrać sobie Publiczne Gimnazjum nr 6 w Łomży – tak z zapałem i wesołą iskrą w oku wylicza Jakub Wierzbowski, szóstoklasista ze Szkoły Podstawowej nr 10 w Łomży, który jest laureatem trzech wojewódzkich konkursów przedmiotowych: z języka polskiego, angielskiego i matematyki. Podniosła gala gratulacyjna odbyła się w SP nr 5 w Łomży.

Na słonecznej dekoracji sali gimnastycznej w „Piątce” fruwały olbrzymie czarne jaskóły i bociany, jak atakujące myśliwce, ciągnące do pięknej damy z wieńcem kwietnym we włosach, co stanowiło ilustrację, że to już wiosna i czas podsumowań ośmiu wojewódzkich konkursów przedmiotowych. Wśród gości byli laureaci, ich rodzice i nauczyciele oraz prowadząca uroczystość dyrektor Dorota Szymonowicz z delegatury Kuratorium Oświaty w Łomży, zastępczyni kuratora KO z Białegostoku Wiesława Ćwiklińska, wręczająca nagrody od marszałka, oraz wręczający tradycyjnie grawertony pamiątkowe wicewojewoda podlaski Wojciech Dzierzgowski. Zanim dorośli mieli pogratulować dzieciom, a dzieci odebrać dyplomy i nagrody, zaśpiewał wschodzący talent wokalny „Piątki” z kl. piątej Damian Śliwiński. Zachwyciło i zebrało brawa „Jak dobrze wstać, skoro świt, jutrzenki blask duszkiem pić...”. Jego wykonanie czystym głosem i bez fałszów szlagieru, skomponowanego dla śpiewających wysoko w chórku kilku dziewcząt, wprawiło bohaterów i gości gali w lepszy nastrój.
Jakub Wierzbowski zebrał też pochwały za promienny uśmiech, a za osiągnięcia od wiceprezydent Łomży Agnieszki Muzyk dostał plecak z listem gratulacyjnym do rodziców i piłkę. Rówieśniczka łomżyniaka Ewelina Podchul z SP 2 Kolno ma na koncie tytuł laureatki również trzech konkursów: polonistycznego (nauczycielka Katarzyna Bikowska), matematycznego (Beata Patalan) i z przyrody (Barbara Tobojka). Jej przepisem na sukces w konkursach jest, przede wszystkim, czytanie książek, za co dostała od burmistrza Kolna „telefon, a jaki wypasiony” - komentowała prowadząca. Ewelina chwali opiekunki w drodze po laury, że zapraszały do przygotowań wszystkich, którzy chcieli. Trzy laury: anglistyczny, matematyczny i przyrodniczy zdobył i Maciej Mioduszewski z ZS w Czyżewie.

„Za stypendium prezydenta kupuję sobie książki...”
- Trzeba samemu dużo się uczyć, powtarzać materiał i chodzić na kółka przedmiotowe – doradza swoim następcom na konkursowym podium Jakub Wierzbowski, którego mama jest nauczycielką, a tata - urzędnikiem państwowym. - Na konkurs trzeba było znać bardzo dobrze trzy powieści z listy lektur: „Ten obcy” Jurgielewiczowej, „Tajemniczy ogród” Burnett'a, „Bracia Lwie Serce” Lindgren. Należało znać formy wypowiedzi pisemnej i umieć zorganizować sobie czas, żeby zdążyć. Pytania do tekstu oceniam jako trudne, ponieważ wymagały namysłu i koncentracji. Za stypendium kupuję sobie książki, gdyż rozwijają wyobraźnię. Siedem tomów „Harry Pottera” przeczytałem w całości.
Kuba miał na semestr w szóstej klasie średnią ocen 5,80. Cieszy się chyba najbardziej z tego, że... sam wybrał sobie gimnazjum. „Szóste”, bo tam są wysokie wymagania, a on chce być omnibusem, uczyć się potem w I LO w Łomży, wygrywać konkursy i olimpiady, i studiować informatykę WAT. Nie zapomni o nauczycielach z „Dziesiątki”, gdy języka polskiego uczyła go Katarzyna Koziatek...

Dziewięcioro uczniów jest laureatami dwóch konkursów: Kacper Borawski, Zuzanna Choińska i Wiktoria Koniecko z SP nr 10 w Łomży, Jakub Niemyjski – SP Szepietowo, Wiktoria Sasinowska i Ewa Zalewska – SP nr 5 Łomża, Anna Susoł Ciechanowiec, Ewa Szulczyńska – SP nr 7 Łomża, Maciej Śledziewski – SP nr 4 Zambrów. Konkursowy prymat w Łomży utrzymały: SP nr 10 – 15 laureatów, której dyrektorem jest Leszek Sobociński, SP nr 7 - 12 laureatów, której dyrektorem jest Halina Szeligowska. W dalszej kolejności: SP 5 Łomża – 9, SP 4 Zambrów – 8, SP 2 Kolno – 6. Po trzech mają SP 2 i SP 9, a dwóch – SP 4 z Łomży, zaś jednego – SP Piątnica, Konarzyce i Kupiski.

Mirosław R. Derewońko

210407125521.jpg
Foto: Jakub Wierzbowski
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę