sobota, 18 listopada 2017 napisz DONOS@
BIP Moodle Okręgowa Komisja Egzaminacyjna Łomżyńskie Centrum Rozwoju Edukacji Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli Ośrodek Rozwoju Edukacji Biblioteka Pedagogiczna w Łomży Kuratorium Oświaty w Białymstoku UM Łomża Miejska Biblioteka Pupliczna

Sonda

Wszystkich głosów 5792

Czy potrzebne są w szkole dni kultury uczniowskiej.


Dzień Dawcy Szpiku w Ekonomiku

W Polsce co godzinę ktoś dowiaduje się, że ma białaczkę, czyli nowotwór krwi. Dla wielu chorych jedyną szansą na życie i zdrowie jest przeszczepienie szpiku lub komórek macierzystych od dawcy niespokrewnionego. Z każdym nowym zarejestrowanym potencjalnym dawcą, wzrasta więc szansa wielu pacjentów na pokonanie białaczki, ziarnicy czy chłoniaka.

Z tego powodu, wolontariusze z klasy II TA wraz z wychowawczynią Magdaleną Karwowską nawiązali współpracę z fundacją DKMS Polska, która od 2008r. wyszukuje i rejestruje potencjalnych dawców komórek macierzystych w naszym kraju.

„Dzień Dawcy Szpiku w Ekonomiku” miał miejsce 20 marca 2015 r., jako impreza towarzysząca Dniu Kultury Uczniowskiej.

Wcześniej, podczas serii spotkań, uczniowie klas trzecich i czwartych ZSEiO nr 6 w Łomży zostali zapoznani z ideą dawstwa szpiku oraz warunkami rejestracji potencjalnych dawców, a także mieli szansę uzyskać odpowiedź na nurtujące ich pytania dotyczące chociażby procesu pobrania materiału do przeszczepienia.

Akcja zakończyła się sukcesem – podczas niespełna 5 godzin, zarejestrowano 58 nowych potencjalnych dawców komórek macierzystych!

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Elżbieta Szleszyńska
pon, 23 marca 2015 10:14
Data ostatniej edycji: pt, 03 kwietnia 2015 22:37:27

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0