niedziela, 19 listopada 2017 napisz DONOS@
BIP Moodle Okręgowa Komisja Egzaminacyjna Łomżyńskie Centrum Rozwoju Edukacji Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli Ośrodek Rozwoju Edukacji Biblioteka Pedagogiczna w Łomży Kuratorium Oświaty w Białymstoku UM Łomża Miejska Biblioteka Pupliczna

Sonda

Wszystkich głosów 5792

Czy potrzebne są w szkole dni kultury uczniowskiej.


Lekcja z ITD

W dniu 27 maja 2015 r mieliśmy okazję gościć w szkole kierownika łomżyńskiego oddziału Inspekcji Transportu Drogowego pana Waldemara Dmochowskiego.

Spotkanie z inspektorem dotyczyło podstaw prawnych, organizacji i zadań wykonywanych przez ITD  ze szczególnym zwróceniem uwagi na czas pracy kierowców i jego rejestrację w transporcie drogowym. Uczniowie dowiedzieli się również o karach i konsekwencjach wynikających z naruszenia przepisów  w transporcie samochodowym nakładanych zarówno na kierowcę jak i podmioty organizujące transport. Interesujący okazał się również pokaz samochodu specjalistycznego przeznaczonego do kontroli drogowej wraz z jego wyposażeniem.

Zajęcia z przedstawicielem ITD adresowane były do  uczniów klasy III technikum logistycznego  w ramach realizacji zadań wynikających z kwalifikacji zawodowej dotyczącej organizowania   i monitorowania procesów transportowych. Młodzież aktywnie i z bardzo dużym zainteresowaniem podeszła do praktycznej lekcji z zakresu procesów transportowych. Możliwe to było dzięki bardzo profesjonalnemu  i ciekawie przeprowadzonemu spotkaniu  przez inspektora Waldemara Dmochowskiego.

Mamy nadzieję, iż był to bardzo udany początek współpracy z Łomżyńskim Oddziałem Inspekcji Transportu Drogowego.

 

Opracowała Katarzyna Szymańska

 

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Elżbieta Szleszyńska
so, 30 maja 2015 21:46
Data ostatniej edycji: nie, 07 czerwca 2015 22:00:21

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0