sobota, 18 listopada 2017 napisz DONOS@
171027121458.gif

Ćwierć miliona na badania w PWSIiP

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego przyznało Państwowej Wyższej Szkole Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży ponad 257 tysięcy dotacji na rozwój potencjału naukowego. To o 100 tysięcy więcej niż w ubiegłym roku. – Dotacja przeznaczana jest na finansowanie publikacji naukowych, materiałów niezbędnych do wykonywania badań empirycznych, wyjazdów konferencyjnych, wewnętrznych projektów badawczych – mówi dr hab. Dariusz Surowik, pełnomocnik rektora ds. nauki i współpracy z zagranicą. - Oczywiście nasze ambicje naukowe rosną z roku na rok i dlatego oprócz puli ministerialnej, na wskazane cele przeznaczamy od lat także środki własne.

Państwowa Wyższa Szkoła Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży
Państwowa Wyższa Szkoła Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży

PWSIiP jest jedyną Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w kraju – spośród 36 tego typu uczelni – której Komitet Ewaluacji Jednostek Naukowych przyznał, jako całej placówce, kategorię naukową „B”. W praktyce oznacza to możliwość pozyskiwania ministerialnych środków na badania statutowe. Łomżyńska „Państwówka” korzysta z tego przywileju od 3 lat otrzymując specjalne środki z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
– W krajach wysoko rozwiniętych największym dobrem społecznym jest nauka, która sprawia, że rynek pracy kształtuje się nie tylko w segmencie drobnych usług, ale także na pułapie wdrażania w rzeczywistość oryginalnej myśli technologicznej - mówi dr hab. Robert Charmas, rektor PWSIiP. - Oczywiście zaczynem tego procesu są jednostki naukowe, w których może rozwijać się nieskrępowana myśl i w których pracują ludzie o niepodważalnym dorobku naukowym.

Działająca od ponad 10 lat Państwowa Wyższa Szkoła Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży dziś oferuje studia na 13 kierunkach.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0