Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 03 października 2023 napisz DONOS@

Kominiarczyk Premiera w TLiA

10 kwietnia Teatr Lalki i Aktora zaprasza na premierię spektaklu "Kominiarczyk" na motywach bajki "O kominiarzu" Jiri Wolkera. Przedstawienie opracował i wyreżyserował Jarosław Antoniuk. Scenografia jest dziełem Jarosława Perszko, a muzyka - Bogdana Szczepańskiego.

Najkrócej ujmując „Kominiarczyk”, to historia o braku uczuć i o kodzie, który każdy z nas otrzymuje w chwili narodzin. Czy w takim razie młody człowiek ma możliwość wpływu na własne życie? Odpowiadamy, że tak, jednak muszą temu sprzyjać odpowiednie okoliczności. Chłopca znajdują na ulicy kominiarze i poprzez symboliczne podarowanie serca. dają energię oraz życie chłopcu. W społecznej i to w dodatku błędnej opinii jest on inny, gdyż jest małym cygankiem …. Ma krucze włosy, czarne oczy i niewinne spojrzenie. Jednak, tak jak my wszyscy, chce być szczęśliwy, chce mieć przyjaciół i ma cudowne marzenia. Marzy o chrupiącym rogalu, o rodzicach, których nigdy nie poznał, o wesołym miasteczku i o jabłkach... Ciesząc się i radując z każdej chwili podąża tam, gdzie może go spotkać szczęście i gdzie może znaleźć przyjaciół. Tym przysłowiowym symbolem do szczęścia jest zwykły guzik, którego mu brakuje. Jeśli kiedykolwiek znajdzie ten guzik, to zapewne będzie szczęśliwy. Spotyka różne postaci m.in. anioła bez skrzydła, który spadł z chmur i dziewczynkę, z którą się zaprzyjaźnia. Podczas zabawy dziewczynka gubi guzik, który dla Jesenika jest niczym innym, jak tylko szczęściem. Ale, czy to jest jego szczęście, czy przypadkiem tego guzika przewrotnie nie skradł... W bogactwie metafor i symboli spektakl powinien pozostawić dziecku prawo do własnej interpretacji oraz dać obszerny materiał do przemyśleń na temat własnego świata wartości.

zobacz w kalendarzu

 
Zobacz także
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę