Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 10 maja 2021 napisz DONOS@
BIP Moodle Okręgowa Komisja Egzaminacyjna Łomżyńskie Centrum Rozwoju Edukacji Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli Ośrodek Rozwoju Edukacji Biblioteka Pedagogiczna w Łomży Kuratorium Oświaty w Białymstoku UM Łomża Miejska Biblioteka Pupliczna

Sonda

Wszystkich głosów 5909

Czy potrzebne są w szkole dni kultury uczniowskiej.


Wizyta w Urzędzie Celnym w Łomży

W dniu 9 grudnia 2014 roku uczniowie klasy III TL oraz przedstawiciele klasy IV TL wraz z opiekunami mieli mozliwość zwiedzienia urządu celnego oraz poznania z bliska pracę urzędników służb celnych.

Była to kolejna wycieczka programowa dla uczniów technikum logistycznego, tym razem przybliżająca im zagadnienia w ramach kwalifikacji A.31.

Urzęd Celny w Łomży obsługuje ruch drogowy towarowy oraz klientów indywidualnych.

Do zadań oddziału należy między innymi:

obejmowanie towaru wnioskowaną procedurą celną lub nadawanie towarom innego przeznaczenia celnego oraz określenie kwot wynikających z długu celnego,

pobieranie próbek towaru,

ustalanie ilości i rodzaju towarów,

wykonywanie zadań dotyczących obrotu towarowego z zagranicą dokonywanego w ramach WPR.

Uczniowie poznali dokumentację występującą w obrocie celnym oraz programy komputerowe wykorzystywne w procedurze celnej. Zwiedzili również magazyn w którym znajdowały się między innymi automaty do nielegalnych gier hazardowych zajęte przez służby celne.

W drugiej części wizyty odbyło się spotkanie uczniów naszej szkoły oraz studentów WSA w Łomży, zorganizowane w ramach ogólnopolskiej akcji „Nie daj się uzależnić od hazardu" , z dyrektorem Wojewódzkiego Ośrodka Profilaktyki i Terapii Uzależnień w Łomży – panem Pawłem Kołakowskim i dyrektorem Izby Celnej w Białymstoku nadinsp. Mirosławem Sienkiewiczem.

Nie zabrakło też informacji dotyczących działań służb celnych w zakresie kontroli, monitorowania i regulowania rynku gier hazardowych.

Opracowała: Katarzyna Szymańska

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Elżbieta Szleszyńska
pon, 22 grudnia 2014 21:44
Data ostatniej edycji: pt, 03 kwietnia 2015 22:28:09

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę