poniedziałek, 06 kwietnia 2020 napisz DONOS@
200316011340.png

Protokół z VII gminnego konkursu „Rozmaitości Wielkanocnych" Zbójna. pn. 20.03.2005r.

Konkurs zorganizowany jest przez Gminny Ośrodek Kultury w Zbójnej pod patronatem Wójta Gminy Zbójna. Współorganizatorami są Gimnazjum w Zbójnej, Szkoły Podstawowe z terenu gminy Zbójna, Przedszkole Samorządowe w Zbójnej. Współpracowało z nami Muzeum Północno - Mazowieckie w Łomży.

Komisja w składzie:
  • Wiesława Pawlak - etnograf z Muzeum Północo-Mazowieckiego w Łomży
  • Urszula Kuczyńska - etnograf, kierownik Skansenu Kurpiowskiego w Nowogrodzie
  • Teresa Pardo - specjalista ds. folkloru z Łomży
  • Lilia Estkowska - specjalista ds. folkloru z Nowogrodu
Oceniła 196 pozycji konkursowych w kategoriach: ozdoby domu (bukiety, wycinanki, kierce), pisanki i palmy.

W kategorii bukietów dostarczono na konkurs 4 prace.
  • I miejsce - Kółko ekologiczne z SP Kuzie
  • II miejsce - Monika Pupek z Dębnik
  • wyróżnienie - Grzegorz Kozioł z Dobregolasu
  • wyróżnienie - Magdalena Kozioł i Walczyk Renata z Dobregolasu
W kategorii wycinanek prace na konkurs dostarczyło 60 osoby.
A) w grupie najmłodszej kl. I-III oceniono prace 5 wykonawców i przyznano:
  • I miejsce - Nosek Klaudia kl III SP Kuzie
  • II miejsce - nie przyznano
  • III miejsce - nie przyznano wyróżnienie - Korzeniecka Małgorzata kl. II a SP Zbójna
B) w grupie wiekowej kl. IV-VI oceniono prace 20 wykonawców i przyznano:
  • I miejsce - Agnieszka Pijanowska kl. VI Kuzie
  • II miejsce - Agata Fedkowicz kl. Vb a SP Zbójna
    Łukasz Pupek kl.VI b SP Zbójna
  • III miejsce - Monika Szymczyk kl.V a SP Zbójna
    Magdalena Dymek kl. IVb SP Zbójna,
  • Wyróżnienia - Patryk Cekała kl. VI SP Zbójna, Tomek Pupek kl. VI SP Zbójna, Milena Piaścik kl. Va SP Zbójna
C) w grupie wiekowej kl. gimnazjalnych oceniono prace 34 wykonawców i przyznano:
  • I miejsce - Monika Pupek kl. I
    Anna Stomska kl. II b
  • II miejsce - Wioleta Ruszczyk kl. II a
    Kinga Piaścik kl. I b
    Michał Pupek kl. II a
    Dorota Stankiewicz kl. Lic
  • III miejsce - Katarzyna Zawrotna kl. III b
    Katarzyna Dymek kl. II a
    Ania Piaścik kl. II a
    Tomasz Piaścik kl. I b
  • Wyróżnienia - Agnieszka Parzych kl.II a
    Magdalena Korwek kl. III c
    Dominika Dębek kl. II c
    Kamil Korzeniecki kl. I
    Agnieszka Noruk kl. II a
    Karolina Kałyszewska kl. II a
D) w kategorii dorosłych.
  • I miejsce - Dominika Serafin
W kategorii - kierce oceniono 3 prace:
  • I miejsce - nie przyznano
  • II miejsce - Filia Biblioteczna w Dobrymlesie
  • III miejsce - Kółko ekologiczne w Kuziach
  • wyróżnienia - SP w Dobrymlesie kl. V
W kategorii pisanek prace na konkurs dostarczyło 72 osoby. Ocenione zostały w trzech grupach wiekowych: a) kl. I-III, b) kl. IV-VI, c) kl. gimnazjalne,

A) w grupie najmłodszej kl. I- III oceniono prace 12 wykonawców i przyznano:
  • I miejsce - Sebastian Nowak kl. III SP w Zbójnej
    Karolina Chojnicka kl. III SP w Kuziach
  • II miejsce - Małgorzata Korzeniecka kl. II a SP Zbójna
    Wioletta Osowska kl I SP Kuzie
  • III miejsce - Natalia Szok kl. I SP Kuzie
B) w grupie wiekowej kl. IV-VI oceniono prace 21 wykonawców i przyznano:
  • I miejsce - Patryk Cekała kl. VI SP Zbójna
    Marlena Korzeniecka kl. V a SP Zbójna
  • II miejsce - Ewelina Noruk kl. VI SP Zbójna
    Aneta Kamińska kl. V SP Kuzie
  • III miejsce - Damian Pietrzak kl. VI SP w Zbójnej
    Milena Krzynowek kl. V a SP Zbójna
C/ w grupie wiekowej kl. gimnazjalnych oceniono prace 39 wykonawców i przyznano:
  • I miejsce - Wioleta Ruszczyk kl. II a
    Paweł Krzynowek III a
  • II miejsce - Sylwia Rychta kl. III b
    Mateusz Nowak kl. III
    Marta Sendrowska kl. III c
    Ewelina Mielnicka
  • III miejsce - Beata Lemańska kl. II b
    Magdalena Korwek kl. III c,
    Karolina Kuzia kl. III a
  • wyróżnienie- Monika Pupek kl. I
    Krzysztof Domalewski II c
W kategorii palm indywidualnych oceniono 23 palmy w trzech grupach wiekowych.

W kategorii palm indywidualnych szkół podstawowych
  • I miejsce - Elżbieta Brzeziak kl. IV SP w Zbójnej
    Marlena Korzeniecka kl. V, SP w Zbójnej
  • II miejsce - Katarzyna Banach kl. III SP w Zbójnej
    Agata Fedkowicz kl. V SP w Zbójna
  • III miejsce - Anna Cekała kl. VI SP w Kuziach
    Laura Wilk kl. III SP w Zbójnej
    Monika Banach VI SP w Zbójnej
W kategorii palm indywidualnych gimnazjum
  • I miejsce -Monika Pupek kl. I Gim.
  • II miejsce - Anna Piaścik kl. II Gim.
  • III miejsce - Magdalena Korwek kl. III
    Ania Stomska kl. II Gim.
W kategorii palm indywidualnych (prace pozaszkolne)
  • I miejsce - Joanna Pokornicka – Zbójna
  • III miejsce -Magdalena Kopeć – Zbójna
W kategorii palm klasowych ocenionych wstało 34 palmy w czterech grupach wiekowych wykonawców.

W kategorii oddziałów przedszkolnych 4 palmy
  • Wyróżnienie - zerówka z SP Zbójna
W kategorii palm klasowych w grupie wiekowej klas I - III oceniono 11 palm:
  • I miejsce kl. III SP w Kuziach
  • II miejsce kl. III SP w Dobrymlesie
  • III miejsce kl. I SP w Zbójnej
W kategorii palm klasowych w grupie wiekowej klas IV - VI oceniono l0 palm:
  • I miejsce: kl. IV a z SP w Zbójnej
  • II miejsce: kl. VI z SP w Dobrymlesie
  • III miejsce: kl VI z SP w Kuziach
  • wyróżnienie - kl. V SP w Dobrymlesie
W kategorii palm klasowych w trzeciej grupie wiekowej klas gimnazjalnych oceniono 9 palm:
  • miejsce - kl. II b gimnazjum
  • II miejsce - kl. I b gimnazjum
  • III miejsce - kl. I c gimnazjum
  • wyróżnienie - kl. III b
Komisja stwierdza z zadowoleniem wysoki i wyrównany poziom zgłoszonych na konkurs prac. Szczególnie cieszy duża ilość dostarczonych wycinanek. Godne podkreślenia jest coraz większa liczba wykonawców, którzy systematycznie uczestnicząc w konkursach osiągnęli nie tylko wysoki poziom artystyczny, ale także własny, indywidualny styl.
Komisją nie ma zastrzeżeń do zgłoszonych palm, wszystkie mieszczą się w konwencji tradycji regionalnej. Wśród zgłoszonych pisanek większość przedstawia wysoki poziom artystyczny i zgodność z tradycja lokalną.
Komisja zwraca uwagę na niewielką ilość dostarczonych na konkurs bukietów i kierców, których tradycja wykonywania była żywa na tym terenie jeszcze w latach 60. przy czym oceniane w tym roku kierce, jakkolwiek zachowujące tradycyjny materiał i ogólną formę, posiadają błędy konstrukcyjne, komisja radzi potencjalnym wykonawcom Kierców i bukietów w następnym roku konsultacje z osobami, które dawniej robiły takie ozdoby. Tradycyjne bukiety i kierce są prezentowane na ekspozycjach w Skansenie Kurpiowskim w Nowogrodzie
Komisja wyraża uznanie organizatorom konkursu, za fachowe i sprawne przeprowadzenie tego konkursu
Jednocześnie komisja byłaby bardzo wdzięczna i serdecznie prosi o pokaz swoich udanych technik pracy: Klaudię Nosek, Ewelinę Mielnicką, Szok Natalię, Wiolettę Osowską w uzgodnionym z GOK terminie.
Komisja dziękuje wszystkim autorom prac dostarczonych tak licznie i na coraz wyższym poziomie oraz wszystkim fundatorom nagród i szkołom z terenu gminy Zbójna za wspólne zaangażowanie na rzecz zachowania i kultywowania tradycji regionu związanych z niedzielą palmową i świętami wielkanocnymi.

 
Zobacz także
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę