Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 01 października 2023 napisz DONOS@
BIP Moodle Okręgowa Komisja Egzaminacyjna Łomżyńskie Centrum Rozwoju Edukacji Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli Ośrodek Rozwoju Edukacji Biblioteka Pedagogiczna w Łomży Kuratorium Oświaty w Białymstoku UM Łomża Miejska Biblioteka Pupliczna

Sonda

Wszystkich głosów 5911

Czy potrzebne są w szkole dni kultury uczniowskiej.


Jedyną i wyłączną miarą posiadania przez człowieka gruntownej wiedzy jest siła jego naucznia. /Arystoteles/

Święto Edukacji Narodowej

14 października to szczególny dzień - Dzień Edukacji Narodowej, w którym uczniowie i rodzice wyrażają wdzięczność, szacunek i uznanie wszystkim nauczycielom, pracownikom oświaty za codzienny wysiłek wkładany w edukację, troskę o dobro młodych ludzi, wrażliwość na ich potrzeby i dbanie o wszechstronny rozwój.

"[...]Szczególne okolicznosci Dnia Edukacji Narodowej, powodujq, że myśli wielu osob koncentrują sie na  przekazaniu życzeń i serdecznych podziękowań wszystkim nauczycielom, ktorzy odgrywają niezastapioną rolę w procesie kształtowania osobowosci dzieci oraz młodzieży. Dołączając sie do tych powinszowań, wyrażam wdzięczność wszystkim pedagogom za budzenie w młodych ludziach zapału i energii do podejmowania twórczych przedsięwzięć. [...]"

Jerzy Kiszkiel - Podlaski Kurator Oświaty

Dyrektor szkoły Pan Paweł Drożyner odczytał listy: Wiceprezesa Rady Ministrów Ministra Gospodarki Janusza Piechocińskiego,Podlaskiego Kuratora Oświaty Jerzego Kiszkiela oraz Prezydenta Miasta Łomży Mieczysława Czerniawskiego skierowane do społeczności szkoły z okazji Święta Edukacji Narodowej.

W podziękowaniu, za trudną pracę i wskazywanie właściwej drogi życzenia wytrwałości, sukcesów zawodowych przekazaliprzedstawiciele Samorządu Uczniowskiego.

Dzień Edukacji Narodowej jest polskim świętem państwowym, świętem oświaty i szkolnictwa wyższego. Upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej (KEN), utworzonej z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego, na mocy uchwały Sejmu Rozbiorowego z dnia 14 października 1773. Warto dodać, że Komisja Edukacji Narodowej była pierwszym ministerstwem oświaty publicznej w Polsce i pierwszą tego typu instytucją w Europie.

Podczas uroczystej akademii szkolnej najbardziej zasłużonym nauczycielom zostały wręczone odznaczenia i nagrody. Młodzież przedstawiła piękny montaż słowno-muzyczny opracowny pod kierunkiem Pań: Jadwigi Rogalskiej i Izabeli Haponik. Na oprawą muzyczną czuwał Pan Krzysztof Domalewski.

 

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Elżbieta Szleszyńska
nie, 19 października 2014 19:50
Data ostatniej edycji: pt, 03 kwietnia 2015 22:34:54

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę