Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 23 września 2023 napisz DONOS@

Bogaty 1% dla łomżyńskiej „Arki”

Ponad 39 tysięcy złotych z odpisu 1% podatku dochodowego za rok 2013 wpłynęło na konto Łomżyńskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami. Zebrane w ten sposób pieniądze, podobnie jak w latach ubiegłych, zostaną przeznaczone na potrzeby prowadzonego przez ŁTOZ schroniska dla bezdomnych psów „Arka”. – Dzięki pieniądzom z 1% nasze schronisko ma znacznie więcej środków na remonty, nowe boksy, wybiegi i budy – mówi Bożena Jarząbek, kierownik schroniska „Arka”. – Liczy się tu każda złotówka, bo bezdomnych psów w Łomży niestety nie ubywa!

Łomżyńskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami otrzymuje wpłaty od miłośników zwierząt z całego kraju, dzięki którym do 15 sierpnia tego roku udało się zebrać 39.010, 06 zł.
– Mogliśmy dzięki temu wybudować 10 nowych boksów i wyremontować stare – wylicza Bożena Jarząbek. – Wykorzystaliśmy też niezagospodarowany dotąd naturalny teren na wybieg dla psów, na którym mogą bawić się i swobodnie biegać. Mamy też nowe ogrodzenie od ul. Wojska Polskiego.
Ponieważ niektóre remonty i prace wykonywane są przez pracowników schroniska, wykorzystuje się do nich materiały z rozebranych starych boksów, które użyto np. do wykonania pozostałej części ogrodzenia oraz zbudowania magazynu na karmę.
Schronisko często otrzymuje też dary od miłośników zwierząt: duże budy z przedsionkami, karmę czy miski. Często odwiedzają je też wolontariusze, np. raz w tygodniu uczniowie łomżyńskiej „Wety”, którzy wyprowadzają psy na spacer. Coraz modniejsze staje się również przekazywanie schronisku darowizn pieniężnych, bądź kupowanie karmy przez młode pary, które apelują wcześniej do gości, że zamiast kwiatów proszą o ich równowartość na taki właśnie cel. 
W schronisku przebywa obecnie około 170 psów. Miesięcznie trafia do adopcji 15-20 zwierząt, ale na ich miejsce wciąż przybywają nowe, niekiedy nawet kilka dziennie. 

Schronisko dla bezdomnych psów „Arka” mieści się w Łomży przy ul. Wojska Polskiego 136. Jest czynne dla odwiedzających/chcących adoptować psa w godzinach: od poniedziałku do piątku 9-15, sobota 10-12, niedziela 11-13. 
Tel. kontaktowy: 660-464-642
Strona internetowa schroniska: schronisko.4lomza.pl

Wojciech Chamryk
Zdjęcia: Elżbieta Piasecka-Chamryk

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
cz
wt, 07 października 2014 08:14
Data ostatniej edycji: wt, 07 października 2014 08:18:04

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę