Przejdź do treści Przejdź do menu
środka, 29 marca 2023 napisz DONOS@
BIP Moodle Okręgowa Komisja Egzaminacyjna Łomżyńskie Centrum Rozwoju Edukacji Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli Ośrodek Rozwoju Edukacji Biblioteka Pedagogiczna w Łomży Kuratorium Oświaty w Białymstoku UM Łomża Miejska Biblioteka Pupliczna

Sonda

Wszystkich głosów 5910

Czy potrzebne są w szkole dni kultury uczniowskiej.


Wystawa autobusów komunikacji miejskiej

Uczniowie klasy II TL, wraz z nauczycielami przedmiotów zawodowych Panią Magdaleną Salamońską i Panią Katarzyną Szymańską, w dniu 4 września mieli możliwość uczestniczenia w wystawie autobusów MPK wraz z ich najnowszym wyposażeniem elektronicznym.

Prezentacja zorganizowana została przez Izbę Gospodarczą Komunikacji Miejskiej wspólnie z MPK ZB w Łomży, w związku z odbywającą się konferencją Komisji Ruchu i Systemów Elektronicznych. Jej głównym tematem była problematyka bezpieczeństwa w transporcie publicznym, postrzegana jako troska o szeroko pojęte dobro pasażerów i pozostałych uczestników ruchu drogowego. W czasie spotkania, na parkingu przed hotelem „Belfort” w Piątnicy pokazano autobusy, w których zastosowano najnowsze rozwiązania dla komunikacji miejskiej.

Z dużym zainteresowaniem młodzież oglądała techniczne nowinki i podziwiła urządzenia prezentowane przez firmy Sims -mobilny monitoring oraz diagnostyka pojazdów, Pixel -systemy informacji pasażerskiej i systemów pobierania opłat w komunikacji zbiorowej w Polsce, Call Pay, Inter Cars- jeden z największych dystrybutorów części zamiennych do samochodów czy Elfro -rozwiązania z dziedziny monitoringu wizyjnego.

Bardzo ciekawie przebiegło spotkanie z przedstawicielem fimy Mercedes, który zaprezentował najnowszy autobusu Mercedes – Benz Citaro, pojazd spełniający najwyższą normę emisji spalin - Euro VI, który otrzymał prestiżowy tytuł „Bus of the Year 2013”.

Opracowała Katarzyna Szymańska

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Elżbieta Szleszyńska
pon, 22 września 2014 09:52
Data ostatniej edycji: pt, 03 kwietnia 2015 21:15:00

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę